Ohlédnutí za sezonou 2008/2009

90807111957

Právě skončená sezona házené byla pro místní klub 1. HK Dvůr Králové opravdu veleúspěšná. Muži dokázali zvítězit v 1. lize a zahráli si baráž o extraligu, „B“ tým vyhrál Východočeskou ligu, krásných výsledků dosáhli žáci a i naše nejmenší naděje – minižáci i přípravka se na turnajích rozhodně neztratili.

Opravdu neopakovatelnou sezonu má za sebou družstvo mužů. Po celou soutěž se vyhřívalo na samém čele tabulky a po podzimu byl dán jasný cíl. Po dvou druhých místech vyhrát 1. ligu a kvalifikovat se do baráže o extraligu. Začátek jara nebyl úplně povedený, ale vše zlomil fantastický výkon týmu v Přerově a poté skvělý závěr jara. Domácí výhry nad Košutkou a Karvinou SCM před parádní kulisou, poté vydřené vítězství v derby v Náchodě zajistili titul pro Dvůr. Svátkem házené pak byl pro všechny baráž o extraligu proti Frýdku – Místku. V domácím zápase, před zaplněnou halou, svěřenci trenéra Hrachy předvedli výkon na hranici možností a v „zápase roku“ vyhráli o čtyři branky. Odveta ovšem už zdaleka tak podařená nebyla. Po odstoupení Bystřice pod Hostýnem z extraligy, se Dvoru naskytla možnost přihlásit se, jako vítěz 1. ligy, pro sezonu 2009 / 2010 do Zubr extraligy. Po zralé úvaze se vedení společně s hráči rozhodlo tuto možnost využít. Od příští sezony tak budou dvorští muži nastupovat v nejvyšší soutěži v ČR – v Zubr extralize.

Celkové vítězství v soutěži patří také mužské rezervě, „B“ týmu. Tým mladíků, doplněný často o zkušené borce, hlavně na jaře ukázal pěknou formu a zajistil si prvenství ve Východočeské lize. Mladí hráči ukázali, že když na sobě budou dále pracovat, mají šanci se v kádru mužů prosadit natrvalo.

Starším dorostencům letošní sezona příliš nevyšla. Letos nedokázali navázat na výkony z předchozích sezon a v tabulce skončili ve spodních patrech. Tým trpěl hlavně úzkým kádrem a někdy také ne úplně stoprocentním nasazením a motivací. I přesto dorostenci předvedli některá podařená vystoupení a ukázali, že házenou hrát rozhodně umí.

Výborně se letos prezentovali žáci, jak starší tak mladší. Mladší dokonce dokázali zvítězit nad suverénem z Jičína na jejich půdě. Oba žákovské týmy předváděli po celou sezonu pěknou házenou a také jim patří poděkování za skvělou reprezentaci oddílu.

Ani naši nejmladší členové, tedy přípravkaminižáci, se v sezoně neztratili. V soutěži hrané turnajovým způsobem se jim dařilo a byla na nich vidět radost a velká chuť do hry. Musíme napsat – jen tak dál!

Na závěr je třeba poděkovat. V první řadě všem sponzorům, bez kterých by házená ve Dvoře Králové nebyla tam kde je – díky! Dále pak městu Dvůr Králové, které trvale vytváří házené skvělé podmínky a zázemí. V neposlední řadě i Vám fanouškům za parádní podporu klubu po celou sezonu, všem funkcionářům a hráčům. Vám všem děkujeme!

1.HK Dvůr Králové Vám přeje krásné léto a v září se těší nashledanou.

Novinky z klubu budeme pravidelně zveřejňovat i během léta a prázdnin. Sledujte proto vývěsku a naše webové stránky www.1hkdk.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *