Extraligová sezona za dveřmi

zubr-extraligaJiž tuto sobotu vstoupí házenkáři 1.HK Dvůr Králové do své premiérové extraligové sezony. Jak jsme Vás již informovali, tým v přípravném období doznal určitých změn, ať se jedná o hráčský kádr, tak i realizační tým.

Družstvo zahájilo přípravu na svůj premiérový ročník v extralize 7. července. První tři týdny byly věnovány rozvoji střednědobé a dlouhodobé vytrvalosti, v závěru už také rychlostní vytrvalosti a vytrvalostní síle s postupným přechodem na rychlou sílu. Probíhaly 4 tréninkové jednotky týdně, a to na atletickém oválu, v terénu (běh, cyklistika), v posilovně s tělocvičnou, také v bazénu a v hale – vše v domácích podmínkách. Od 27.července družstvo absolvovalo týdenní soustředění ve Dvoře Králové s důrazem na rozvoj rychlostní vytrvalosti, rychlé a výbušné síly, koordinace a rychlosti. Družstvo začalo herní přípravu stále v kombinaci s tělesnou přípravou vlastně až přátelským utkáním s Jičínem (hráno 5. srpna). Od tohoto utkání je postupně stále více prostoru v tréninku pro herní přípravu. Nutno dodat, že takový model přípravy poznala většina  místních hráčů ve své kariéře poprvé.

S průběhem přípravy panuje v klubu spokojenost, teď zbývá tréninkovou dřinu přetavit do výkonů na hřišti. Výsledkově se družstvu v přípravných utkáních příliš nedařilo, věřme, že ta pravá forma přijde se začátkem soutěže.

Jasným cílem pro nadcházející sezonu bude pro družstvo záchrana v Zubr extralize, jiné cíle si ani nováček soutěže dávat nemůže. Přesto čeká tým hned několik úskalí. Z 1. ligy si 1. HK zvykl na vítězství a na okupování čela tabulky, tyto doby jistě skončili. Tuto skutečnost si tým a jistě i všichni fanoušci plně uvědomují. Družstvo bude bojovat o každý bod, který bude k záchraně soutěže potřeba a k tomu bude potřebovat i Vaši podporu!  Bojovnost a maximální nasazení, to budou zbraně, kterými budou chtít Dvoráci porážet soupeře. Odhodlání a nadšení je v klubu opravdu veliké a tak všichni společně věříme, že Dvůr Králové bude hrát v extralize důstojnou roli a z domácí tvrze ve Strži se body soupeřům nebudou vozit lehce! Naším velkým přáním je, abyste Vy, skvělí fanoušci sportu ve Dvoře, vytvářeli při domácích utkáních skvělou sportovní kulisu, stejně jako tomu bylo i v minulých sezonách.

Domácí zápasy budou ve Dvoře Králové hrány vždy v sobotu v 17:00 hodin. V případě středečních utkání pak začínají od 18:00 hodin.

Los soutěže byl pro Dvoráky nemilosrdný. Premiérovým utkáním mezi republikovou elitou bude již tuto sobotu 29.8., zápas na půdě úřadujícího mistra z Karviné (jedná se o předehrávku 20. kola, kvůli startu Karviné v evropském poháru). V dalším kole pojede družstvo 5.9. na půdu ambiciózních Lovosic (vloni 4. tým soutěže).

První domácí zápas pak sehraje Dvůr netradičně v neděli 13.9. od 10:30 s Hranicemi. Proč tento netradiční čas? Protože premiérové domácí utkání Dvora Králové v Zubr extralize bude přímým přenosem vysílat sportovní kanál ČT 4 Sport!!! Premiéra jak se patří…=). Přímý sportovní přenos ze Dvora Králové, to tu ještě nebylo!

Těšíme se na Vaši podporu během celé sezony, držte nám palce a buďte s námi!!!

5 thoughts on “Extraligová sezona za dveřmi”

 1. Lubomír Šmíd napsal:

  Už se těším

 2. Newmann 10 napsal:

  Já jako nikdy 🙂 .. Bude to supr ..

 3. Luděk napsal:

  Zdravím z Karviné a těším se, jak vám to tu napoprvé půjde…chystejte se na náš kotel :-))

 4. pitr napsal:

  Tak kluci držím palce

 5. pitr napsal:

  S mistrem o 15 golu to je dobré a bude to stále lepší/doma vás podpoříme/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *