Na půdě mistra Dvůr nepropadl

Z utkání Karviná - Dvůr Králové.

Historická premiéra házenkářů 1. HK Dvůr Králové v Zubr extralize se odehrála na půdě nejtěžšího možného soupeře. Úřadující mistr ČR HCB OKD Karviná, to byla pro nováčka soutěže na úvod opravdu těžká zkouška. SNa sever Moravy odjížděli Dvoráci bez Kulhánka a Voňky a čekal je nabitý a oproti loňské sezoně poměrně přebudovaný tým domácích. Favorit byl v zápase nad slunce jasný, Dvůr chtěl ovšem v Karviné ukázat, že v extralize není náhodou a s úřadujícím mistrem si zahrát otevřenou partii.

Začátek zápasu se nesl v duchu náporu domácích. V 10. minutě byl stav 5:1 pro domácí, když první branku Dvora v extralize vsítil ze sedmičky Klouček. Dvoráci útočili do zformované obrany a prosazovali se velmi těžko, nedělali ale technické chyby a tak v polovině poločasu svítilo na ukazateli lichotivých 7:4 pro Karvinou. Dvakrát se v dresu Dvora blýsknul Bělohlav a dobrými zákroky v brance se prezentoval Vaněček. Od tohoto stavu začalo ale skóre růst pouze na jedinou stranu. Obranu 1. HK trápili hlavně pravé spojky domácích a také neproměňování jasných gólovek. Prosadit se ale přesto dokázali  po pěkných kombinacích dvakrát Zelinka z pivota a také dobře hrající Groh. Karviná trestala hlavně v přesilovkách, a když v závěru Dvůr nevyužil tři čisté brankové příležitosti, šlo se do kabin za stavu 17:8 pro domácí tým.

Druhou půli otevřel brankou z proskoku Groh, převaha Karviné dále trvala, ale hra se poměrně vyrovnala. Do poloviny druhé půle drželi Dvoráci krok také díky brankám Fiedora, z křídla si brankáře vychutnal přehozem Bělohlav a dorážkou se prosadil i Kotík. V 17. minutě ale došlo ke dvěma po sobě jdoucím vyloučením a přesilu dvou mužů v poli domácí hráči využili k šestibrankové šňůře. Odskočili na 30:17 a to se ještě v brance výborně prezentoval do druhého poločasu nastoupivší Babčaník. Nicméně, i když už dvorským borcům viditelně docházeli síly, utkání nevzdali a bojovali až dokonce. Sedmičku proměnil Fiedor a pěkné branky vsítili Tesař s Etrichem. Po závěrečném hvizdu dobře pískajících sudích svítil na ukazateli stav 35:20.

Dvůr v utkání rozhodně nepropadl a předvedl sympatický výkon, na čemž se při tiskové konferenci shodli i trenéři obou mužstev. Výsledek není špatný, ale mohl být i lepší nebýt několika zbytečných technických chyb a hlavně je třeba zapracovat na proměňování jasných brankových šancí. Nutno dodat, že velikou překážkou byl pro hráče 1. HK nejlepší hráč loňského ročníku extraligy, brankář Mrkva. Důležité je, že atmosféru utkání si zkusili přímo na hřišti všichni nominovaní hráči a získali tak do dalších bojů opravdu cenné zkušenosti. Dobrý kolektivní výkon, bojovnost a „srdíčko“, to musí být zbraně Dvora do dalších utkání stejně jako tomu bylo i v Karviné!

Branky: Groh 4, Klouček 4/2, Bělohlav 3, Fiedor 3/1, Kotík 2, Zelinka 2, Tesař a Etrich po 1

Sestava: Vaněček, Babčaník – Etrich, Kotík, Bělohlav, Fiedor, Hracha, Groh, Železňák,

Vodička. Klouček, Urban, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Bečička, Horák

Sedmičky: 5/5 – 5/3

Vyloučení: 4:7 (ČK 0:1, Klouček – 3×2 minuty)

Diváci: 728

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *