Příprava na sezonu v plném proudu

90807111957

Příprava na sezonu 2009/2010 začala pro místní házenkáře už 7.7. Tým z počátku trénoval pod vedením nového kouče Šulce, ke kterému se po návratu z dovolené přidal i trenér Hracha. Dvoráci tak nabírali hlavně fyzičku pod nově složeným trenérským duem prakticky celý měsíc červenec. Pro svou přípravu využíval dvorský kolektiv místní lokality.Jako tradičně sportovní halu ZŠ Strž, atletický stadion a pro výjezdy na kole a výběhy pak okolí Dvora. Nově tým využil i pohostinnosti SŠIS, konkrétně pak školní posilovnu a tělocvičnu a pro zpestření také místní Tyršovo koupaliště. Příprava prozatím probíhá podle plánu a představ trenérů a realizačního týmu.

Na celém kolektivu je vidět velké chuť do přípravy, což se projevuje mimo jiné také vysokou účastí na všech tréninkových jednotkách. V srpnu se budou házenkáři již věnovat převážně herní stránce a sehrávání k čemuž budou sloužit hlavně přípravná utkání. První zápas sehrála značně omlazená sestava prošpikovaná novými tvářemi 5. 8. v Jičíně.

HBC Ronal Jičín – 1. HK Dvůr Králové 29:17 (14:8)

Značně omlazená sestava 1. HK plná nových jmen se soupeře nezalekla a prvních deset minut hrála v zápase prim. Poté se ale začala prosazovat sestava Jičína, která hrála v plném složení (chyběl pouze jeden hráč z kádru pro extraligu). Dvoráci měli problém se prosadit hlavně proti postavené obraně soupeře a vázl také přechod do protiútoku. Na hráčích bylo patrné, že spolu hrají první utkání a na hřišti se často hledali. Za první půli zaslouží pochvalu obrana v čele s brankářem Vaněčkem a také některé pohledné kombinace, které na rozehrávce řídila posila z Náchoda Klouček.

Druhá půle byla obrazem té první. Dvůr útočil „do plných“ a Jičín trestal chyby a špatnou střelbu rychlými protiútoky, které úspěšně zakončoval. Za Dvůr nastoupili všichni nominovaní hráči a zkusili si tak konfrontaci s předním týmem extraligy. Po dlouhém bloku nabírání fyzické kondice šlo o výsledek až v druhé řadě, i přes poměrně vysokou porážku zápas splnil svůj účel.

Branky: Klouček 4, Černý 3, Kotík 3, Urban 2, Hracha 2/1, Železňák, Etrich a Vaněček po 1

Sestava: Janeček, Vaněček – Gogolák, Hracha, Vodička, Labský, Etrich, Kotík, Zelinka, Železňák, Tesař, Bělohlav, Klouček, Černý, Urban

Odveta se bude hrát ve středu 12.8. ve sportovní hale Strž zřejmě od 18:30 (čas ještě upřesníme). Pokud chcete vidět házenkáře Dvora v akci, přijďte se ve středu na utkání podívat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *