Dvůr na body stále čeká

Z utkání Dvůr Králové - Hranice

1.HK Dvůr Králové – TJ Cement Hranice 22:28 (9:14)

První domácí zápas v sezoně a hned před televizními kamerami. Takové bylo nedělní dopoledne ve sportovní hale Strž ve Dvoře Králové. V zaplněné hale chtěli Dvoráci urvat body proti loni pátému mužstvu extraligy. V domácím dresu se představila nová posila, pivot Hanák, v celku Hranic nastoupila v brance žijící legenda Kučerka a také další zkušení hráči.

V krásné atmosféře viděli diváci opatrný úvod z obou stran. Kralovali brankáři a tak se skóre pohnulo až ve 4. minutě zásluhou domácího Kulhánka. Hranice až do 18. minuty neustále dotahovali jednobrankové vedení Dvora. Obrana domácích nedokázala včas přerušovat akce na středu brankoviště a Hranice své akce zkušeně dohrávali do křidel a proměňovali nabídnuté pozice. Dvůr se v útoku spolehnul na bojovnost a nasazení. Branky z postu pivota dal Fiedor, z křídla se z obtížných pozic prosadil dvakrát Zelinka. Ze sedadel diváky zvedaly hlavně skvělé zákroky obou brankářů. Babčaník a Kučerka chytali opravdu výborně. Výsledek se zlomil na stranu hostů ve 20. minutě šňůrou tří branek, když hraničtí potrestali zbytečné chyby Dvora v útoku z rychlých přechodů. Vybudovaný náskok udržel tým kouče Hegara až do poločasové pauzy. Ke konci poločasu ztratila hra Dvora dynamiku a jiskru z předchozích minut. V šatně tak bylo o čem přemýšlet.

Začátek druhé půle byl ze strany Dvora velmi dobrý. Od 4. do 11. minuty vstřelili domácí čtyři branky v řadě, když hranicím nedovolili skórovat ani jednou. Dvakrát se pěknou střelou prosadil dobře hrající Fiedor, kombinaci zakončil v pivotě Kulhánek a z křídla se prosadil také Kotík, který v druhém poločase našel recept na Kučerku v brance Hranic. Ve 45. minutě tak byl stav 17:19 z pohledu Dvora a zdálo se, že k obratu není daleko. Svou svatyní v tuto chvíli zavřel Babčaník a domácí borci měli několik příležitostí dotáhnout se soupeře a dostat ho do kolen. Bohužel čtyři útoky v řadě se Dvorákům nepodařilo skórovat a později se to ukázalo jako zlomový moment zápasu. Přišla branka Hranic, vyloučení domácího hráče a přesilovka hostů, kterou zkušeně využili. Skóre se tak vrátilo na poločasový rozdíl pěti branek a deset minut před koncem již Dvůr neměl na další nápor. V závěrečných minutách domácí koučové naordinovali riskantní vysunutou obranu, ze které se domácím podařilo několikrát upláchnout a skórovat.  Ještě větší korekci výsledku ale zabránily technické chyby Dvora a tak vynikající návštěva (nejvyšší v tomto kole extraligy) viděla po dlouhé době prohru na domácím hřišti a to v poměru 22:28.

Porážku zapříčilo velké množství zbytečných technických chyb. Dvůr také často ztroskotával na zkušeném Kučerkovi v brance Hranic, ten své spoluhráče v kritických momentech vždy podržel. Několik neproměněných tutovek včetně tří sedmiček, to je v takovém zápase opravdu luxus, který si Dvůr nemůže dovolit. Skvěle si vedl i v domácí brance Babčaník. V rozhodujících momentech scházela v útoku Dvora lepší kombinace a také trpělivost, mrzet může tým Dvora také nepodařený závěr první půle. Soupeře měli ale domácí těžkého. Los je opravdu pro Dvoráky nemilosrdný, nezbývá než se z porážek poučit a soustředit se na další duel.

1.HK děkuje všem fanouškům za parádní kulisu během zápasu!!!V takové atmosféře se hraje opravdu výborně, díky a zůstaňte nám věrní!

Branky: Fiedor 7, Hracha 4/1, Kotík 3, Kulhánek 3, Zelinka 3, Bělohlav a Klouček po 1

Sestrava: Babčaník, Vaněček – Kotík, Bělohlav, Fiedor, Kulhánek, Voňka, Hracha, Groh, Železňák, Klouček, Zelinka, Tesař, Hanák

Rozhodčí: Kohout, Novák

Sedmičky: 5/2 – 4/2

Vyloučení: 6:6

Diváci: 550

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *