V Lovosicích Dvůr neuspěl

Z utkání Lovosice - Dvůr Králové

HK A.S.A. Město Lovosice – 1.HK Dvůr Králové 30:16 (16:7)

Po předehrávce s Karvinou se Dvoráci vypravili v 1. kole soutěže na půdu Lovosic. Tradičního účastníka extraligy chtěl dvorský tým potrápit a co nejvíce mu ztížit úlohu favorita utkání. Družstvo trenérů Šulce a Hrachy odjíždělo k utkání kompletní. Lovosice představili oproti loňské sezoně nové tváře v podobě zkušeností Šumy, Krahulíka a Kalouse.

Utkání začalo z obou stran opatrně, na hřišti kralovaly obrany a hlavně brankáři. Šumovi zlikvidoval sedmičku Babčaník a tak ze stejné výhody otevřel skóre na druhé straně Klouček. Potom se ale probudili domácí a šňůrou čtyř branek šli do vedení 4:1, když využili chyb Dvora v útoku a trestali  je z trháků. Hra Dvoráků začala být v útoku statická, ale nad vodou je držel výtečný Babčaník v brance. K vybudování náskoku pomohli Lovosicím také přesilovky, ve kterých Dvoráky jasně přehrávali.  Za Dvůr se dvakrát prosadil Železňák a po pěkné kombinaci Fiedor. Po nepovedené poslední pětiminutovce se skóre poločasu zastavilo na 16:7 pro domácí a Dvůr tak měl o přestávce o čem přemýšlet.

Do druhého poločasu šli Dvoráci s odhodláním utkání dobojovat do konce a hlavně zlepšit projev v útočné fázi. Úvod druhé části byl vyrovnaný. Z pivota se prosadil Kulhánek, ze spojky Groh. Na branky Dvora však domácí měli vždy odpověď, navíc přidali i jednoduché branky z trháků a utkání s přehledem kontrolovali. Snaha se Dvorákům upřít nedala, bojovnost též ne, ale s postavenou a dobře fungující obranou Lovosic si rady nevěděli.  Tým ze Dvora držel v brance Babčaník, ten pochytal spoustu tutovek, v útoku se v dobrém světle představoval Železňák a v druhé půli také Groh. Zápas se dohrával v poklidu a tak pěkná návštěva v Lovosicích viděla výhru domácího celku v poměru 30:16.

Lovosice vyhráli naprosto zaslouženě. Byli lepší ve všech směrech a kromě samého úvodu měli po celou dobu utkání pevně ve své moci. Hráči Dvora bojovali, nic nevzdávali, ale proti soupeři tohoto kalibru musí hrát neustále na doraz. Bohužel chvilková polevení přišla a s nimi i trest v podobě jednoduchých branek v síti Dvoráků. Hlavní úkoly pro nadcházející utkání jsou jasné. Zlepšit útočnou fázi a ještě zagresivnit obranu. Lovosice ukázali svou sílu, ale rozdíl ve skóre mohl být při lepším výkonu Dvora nižší.

Branky: Železňák 4/1,Groh a Fiedor po 3, Kulhánek 2, Klouček 2/1, Voňka a Hracha po 1

Sestava: Vaněček, Babčaník – Voňka, Kotík, Bělohlav, Fiedor, Hracha, Groh, Železňák,

Kulhánek, Klouček, Černý, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Kohout, Vaník

Sedmičky: 4/3 – 3/2

Vyloučení: 4:5

Diváci: 728

Utkání 2. kola Zubr extraligy sehraje tým ze Dvora tuto neděli 13.9. netradičně od 10:30 hodin  (přímý přenos na ČT 4 Sport) ve sportovní hale ve Strži. Soupeřem bude celek Hranic. Informace před utkáním přineseme později.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *