I derby prodloužilo čekání, házenkáři prohráli v Jičíně

Krkonošský deník

HBC Ronal Jičín – 1. HK Dvůr Králové 28:21 (10:6)

Ani na čtvrtý pokus se házenkářům Dvora Králové nepodařilo v extralize zaskočit favorizovanějšího soupeře. V sobotní východočeské bitvě neuspěli Dvoráci v Jičíně. Zkušenějšímu domácímu celku podlehli o sedm branek 21:28.

Střetnutí začalo opatrně, nikdo ze soupeřů nechtěl udělat chybu, a tak prvních deset minut přineslo vyrovnaný stav. Potom Jičín zásluhou Babáka, Masáka, Chroustovskéhoa a Vocáska odskočil na 9:4, pátý a šestý úspěch Dvora Králové zaznamenal Kotík, desátou branku Jičína přidal ve 22. minutě Babák. Potom následoval festival zahozených šancí na obou stranách. Plných osm minut diváci branku neviděli, hostující Fiedor neproměnil ani sedmimetrový hod, a tak se do šaten odcházelo za stavu 10:6. Celý první poločas přinesl házenou slabé úrovně, s řadou nepřesností a množstvím technických chyb na obou stranách. O přestávce oba týmy ale naladily na jinou strunu.

Ve druhém dějství přišlo výrazné zlepšení, Klouček hned v úvodu snížil na 10:7, ale další minuty už přinesly rozhodnutí. Palubovku zcela ovládli domácí, začali „úřadovat“ zejména Král s Babákem, ke kterým se přidali mladíci Vocásek i Zeman a během pěti minut Jičín odskočil na 18:10. Dvůr Králové již nedokázal reagovat na vývoj zápasu. Snažil se zejména jeho nejlepší střelec Kulhánek, ale ten na všechno nestačil, zejména, když v těchto chvílích pracovala dobře jičínská obrana v čele s oběma brankáři Barákem a Veverkou. Tečku za utkáním udělal Železňák, který odpověděl na gól domácího mladíka Novotného.

Ve 43. minutě sice musel po třetím vyloučení ze hřiště Masák, ale Jičín dovedl utkání bez problémů do vítězného konce. Projevil se jako zkušenější tým, zatímco nováček hodně chyboval. Navíc domácí celek postrádal nemocného Rychnu a Bryknera. Východočeské derby se odehrálo ve slušné atmosféře a minimálním počtem vyloučených.

Sestava: Babčaník, Vaněček – Kulhánek 6/1, Kotík 4, Hracha 4/1, Klouček 3, Voňka a Železňák po 1, Šimek, Etrich, Groh, Zelinka, Tesař.

Rozhodčí: Pešek, Pavlát

Sedmičky: 4/3 – 3/2

Vyloučení: 7:5

Diváci: 500

1 thought on “I derby prodloužilo čekání, házenkáři prohráli v Jičíně”

  1. raset napsal:

    Navštívil jsem utkání v Jičíně a můžu říct, že na úvod to nevypadalo tak smutně. Snad příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *