Příliš krutá prohra s Plzní

1.HK Dvůr Králové – TJ Lokomotiva M.A.T. Plzeň  29:39 (15:19)

1.HK Dvůr Králové – TJ Lokomotiva M.A.T. Plzeň  29:39 (15:19)

Další pokus jak získat první extraligové body pro Dvůr byl k vidění v sobotu ve sportovní hale ve Strži. Soupeř domácích borců z Plzně přijel s týmovým mixem velkých zkušeností  (Šetlík, Bokr) a talentovaného mládí (Vinkelhofer, Linhart, Bečvář). Domácím chyběl zraněný Bělohlav, ale rozhodně ne odhodlání poprat se s favorizovaným soupeřem  o  premiérový bodový zisk do tabulky Zubr extraligy.

Utkání začalo ve velmi svižném tempu, obrany byly dost propustné a tak se oběma týmům dařilo přesnými kombinacemi a zakončením trestat chyby protivníka. Skóre bylo do 10. minuty srovnané poté se do mírného náskoku dostali hosté z Plzně. Ti se prosazovali hlavně z rychlých přechodů do útoku, které na rychlá křídla dohrávali výborně hrající Bečvář nebo matador Šetlík. V dresu Dvora neomylně proměňoval sedmičky Hracha, pěknými střelami z dálky se prosazoval Fiedor a individuální akce předvedli také Klouček s Kulhánkem. Branek padalo na obou stranách opravdu dost a házená se musela přítomným divákům opravdu líbit. Plzeňští svůj náskok 2-3 branek neustále udržovali a před koncem poločasu navýšili na 12:19 ve svůj prospěch. V tomto období hry se Dvoru přestala dařit kombinace v útoku a Plzeň vyrobené chyby zkušeně trestala jednoduchými trháky, na které brankáři ve dvorské svatyni neměli nárok. Naštěstí se Dvoráci dokázali třemi góly v řadě vrátit do utkání a před druhou půlí bylo neustále o co hrát. Stav 15:19 dával domácím naději.

První minuty druhého poločasu byli vyrovnané, Plzeň v pohodě držela svůj náskok a na branky Dvora dokázala vždy odpovědět. Od 40. minuty ale začali Dvoráci svůj tlak stupňovat. Obrana začala pracovat výborně a také se zlepšil pohyb v útoku čehož využily spojky Groh a Kulhánek, kteří svými brankami snížili náskok Plzně na pouhé tři góly. Předváděná hra se fanouškům líbila a ti byli ve varu, bohužel přišly laciné chyby v obraně a hosté sérií branek opět získali uklidňující náskok. V poslední desetiminutovce zkusil domácí tým zariskovat a obranu hodně vysunout. S touto taktikou si ale hosté poradili a navíc nevynucené chyby v útoku Dvora, které pramenily z přemíry snahy domácích, nekompromisně trestali plzeňští rychlonozí hráči z trháků. Nakonec se konečný stav zápasu zastavil na, pro domácí až příliš krutých, 29:39.

V sobotu se hrála opravdu rychlá a dynamická házená. Hosté ukázali svou sílu, když jejich hru řídil veterán Šetlík a kvalitu Plzeň ukázala na všech postech. Dvoráci nezklamali, v útočné fázi předvedli zatím svůj nejlepší výkon, snažili se, bohužel opět doplatili na své vlastní chyby. Výkony Dvora jdou určitě nahoru, zbývá tedy zlepšenou hru přetavit v bodový zisk. Nyní čekají tým dvě utkání na hřištích soupeřů, o body se utká  Dvůr tuto sobotu 3.10. v Kopřivnici poté další týden v Přerově. Soupeři rozhodně hratelní, uvidíme jak se bude Dvorákům  dařit dál. Držte palce a nepřestávejte fandit, Vaši podporu budeme potřebovat i nadále!

Díky všem fanouškům za podporu!!!


Branky: Hracha 8/4, Fiedor 7, Kulhánek 4, Zelinka 3, Klouček a Groh 2, Kotík a Voňka po 1,

Jůza 1/1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Kotík, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Hracha, Groh, Železňák, Klouček, Zelinka, Tesař, Hanák

Diváků: 450

Rozhodčí: Větrovský, Průcha

Vyloučení: 4 – 5

Sedmičky: 6/5 – 6/6

2 thoughts on “Příliš krutá prohra s Plzní”

  1. raset napsal:

    tak držíme všichni palce a přivezte body. dík

  2. renca napsal:

    držíme Vám palce,abyste v Kopřivnici uhráli body?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *