Na Lovosice Dvůr opravdu neměl…

Z utkání v Přerově1.HK Dvůr Králové – HK Město Lovosice 15:31 (8:17)

Ve středečním předehrávaném 12. kole soutěže přivítal domácí celek favorizované Lovosice. Dvoru chyběl Hracha, ale přesto po sobotní první výhře tým věřil, že výborný tým Lovosic potrápí.

Opět před parádní návštěvou se ale začátek zápasu Dvorákům nevydařil. Statická hra v útoku nahrávala skvěle organizované obraně hostí, kteří využívali chyb a nepřipravené střelby k bleskovým protiútokům. Takový obrázek hry byl k vidění po celé utkání. V 10. minutě Kotík snížil na 3:5, to byl ale jediný moment, kdy Lovosice pustili Dvůr do hry. Poté už na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo. Domácí hráči neustále marně bušili do obrany a Lovosice jednoduchými brankami z trháků trestali. Ještěže se Babčaník v brance překonával, likvidoval jednu tutovku za druhou, ale ani to nestačilo. Poločas 8:17 napovídá jednoznačnému průběhu.

Cílem pro Dvoráky ve druhé půli bylo co nejvíce upravit výsledek a nezklamat tak své výborné fanoušky. Šňůra šesti branek hostů hned na začátku poločasu, to byla další studená sprcha. Obraz hry se neměnil, Lovosice se prakticky nedostali do postupného útoku, takže branek dosahovali na oko velmi lehce. Domácí se na každý gól neskutečně nadřeli. Od 45. minuty se hra přeci jen o malinko vyrovnala a skóre už nenarůstalo pouze jedním směrem. Diváky ještě několikrát zvedly ze sedaček výroky sudích, na hřišti se jiskřilo, ale na výsledku utkání se to nepodepsalo. Konečný výsledek odpovídá dění na hrací ploše, 15:31.

Po dobrém výkonu s Třeboní dostalo domácí mužstvo lekci z moderní házené. Na Lovosice prostě Dvoráci neměli. Hosté byli ve všech směrech lepším týmem, pochvalu zaslouží snad jen Babčaník v brance, ten byl pro Lovosice velkou překážkou. Zápas ukázal, že s týmy ze špičky soutěže bude těžké se měřit i v domácím prostředí.

Poděkování patří všem divákům za opět vynikající kulisu utkání, za podporu díky!!!

Branky: Kotík 3, Bělohlav 3, Fiedor 2, Klouček 2, Železňák 2/2, Kulhánek, Groh a Zelinka po 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Kotík, Bělohlav, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Groh, Železňák, Vodička, Klouček, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Válek, Opava

Vyloučení: 5 – 6 (ČK Voňka)

Sedmičky: 4/2 – 3/2

Diváků 480

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *