Skvělý výkon na body nestačil

KH Kopřivnice – 1. HK Dvůr Králové  32:29 (16:15)

KH Kopřivnice – 1. HK Dvůr Králové 32:29 (16:15)

S touhou poprvé v sezoně bodovat odjížděl tým Dvora Králové na půdu Kopřivnice. Družstvu nadále chyběl zraněný Bělohlav a k utkání necestoval ani Voňka. Tým společně věřil, že s Kopřivnicí může hrát otevřenou partii a s trochou štěstí bude možné uspět. Průběh utkání ukázal, že body byly opravdu blízko.

Domácí na Dvůr vyrukovali s vysunutou obranou 2-4, s tou si ale Dvoráci v úvodu zápasu skvěle poradili. Dobře se pohybovali a pěkné kombinace zakončili Jůza, Groh a Fiedor. Obrany na obou stranách příliš pevné nebyly a tak skóre v úvodu utěšeně narůstalo. S velkým nasazením hrající Dvůr si vybudoval náskok 5:3, ale domácí se chytili třemi brankami v řadě a dále drželi mírný náskok. Problémy dělal obraně hlavně vysoký střelec Rachač. Dvoráci se v tomto utkání konečně dostali také k rychlým protiútokům a ty jim ve hře značně pomáhaly. Sedmičky neomylně proměňoval Jůza, prosazoval se Kulhánek a tak v závěru poločasu dokázali nadšeně bojující Dvoráci stáhnout tříbrankový rozdíl na poločasových 16:15 pro Kopřivnici.

Druhou půli utkání začali oba týmy tak, jak skončili tu první. Obě mužstva bojovala, Kopřivnice držela jedno až dvoubrankové vedení, Dvoráci ale neustále dotahovali a nedovolovali domácím odskočit na větší rozdíl. Z křídla se trefili Kotík a Hracha, pěkné průniky na brankoviště proměnil Klouček, při důležitých sedmičkách nezaváhal Železňák. Bohužel zbytečné chyby v obrané fázi Dvora dovolili domácím vybudovat si náskok čtyř branek. Dvůr se ale nehodlal vzdát, po oddechovém čase se do soupeře opět zakousl, stáhnul na rozdíl dvou branek, ale více už v zápase nedokázal. V závěru si Kopřivnice výhru pohlídala a Dvůr tak vyšel bodově opět naprázdno. Výsledek 32:29 pro domácí, to svítilo na ukazateli po závěrečném hvizdu sudích.

V Kopřivnici se hrála rychlá, bojovná a poměrně tvrdá, ale nikterak záludná házená, ke které přispěli rovným dílem obě mužstva. Velký počet vyloučených (20) zapříčinila, svým místy zvláštním rozhodování, dvojice sudích. Dvůr předvedl zatím svůj nejlepší výkon mezi republikovou elitou, svým výkonem ukázal, že se se soupeři může měřit i na jejich půdě. Tentokrát byly body blízko a aniž by se 1. HK chtěl vymlouvat na rozhodčí, tak ve druhé půli, v důležitých momentech, přišly hodně zvláštní výroky… . Z videozáznamu si každý může udělat obrázek sám. Tým Dvora body sice opět nezískal, jeho hra se ale neustále zlepšuje. V týmu je nadále dobrá nálada a ta by se měla promítnout v nadcházejícím důležitém zápase v Přerově. V neděli 11.10. jeden ze soupeřů získá první body. Držte nám palce ať je tím šťastnějším tým ze Dvora!!!

Branky: Kulhánek 5, Groh 4, Hracha 4/1, Jůza 4/3, Klouček 3, Železňák 3/3, Fiedor a Kotík po 2, Hanák a Zelinka po 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Kotík, Fiedor, Jůza, Kulhánek,  Hracha, Groh, Železňák, Klouček, Zelinka, Gogolák, Hanák

Diváků: 300

Rozhodčí: Tvrdoň, Bauer

Vyloučení: 9 (ČK Rachač) – 11 (ČK Groh)

Sedmičky: 7/5 – 8/7

3 thoughts on “Skvělý výkon na body nestačil”

  1. renca napsal:

    sice prohra,ale o 3 branky ,možna v Přerově se to už podaří.

  2. Sorensen napsal:

    V Přerově se to musí podařit.

  3. puummy napsal:

    Velice solidní výkon, jen tak dál a body přijdou, hlavně v klidu a pohodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *