Bodový zisk by Dvoru slušel

Z utkání s Duklou

1.HK Dvůr Králové – HC Dukla Praha 27:28 (15:13)

Podle papírových předpokladů se měl v sobotním podvečeru hrát ve Strži jednoznačný duel. Domácí okupují v tabulce poslední místo, kdežto hosté z Prahy byli na 2. místě. Ovšem žádná jasná záležitost se nekonala, ba co víc, hrálo se naprosto vyrovnané utkání. Domácí trenéři měli k dispozici kompletní kádr, hosté přijeli bez nemocného kouče Pauzy.

Od začátku se Dvoráci do Dukly řádně zakousli. V útoku trpělivou hrou dostávali obranu soupeře pod tlak a nabízené šance využívali. Obrana pracovala rovněž výborně a diváky přiváděla do varu hlavně zeď v brance Dvora. Brankář Vaněček se totiž rozchytal k báječnému výkonu. Úvodní tlak domácího týmu přinesl dvoubrankové vedení, to hosté zlikvidovali, ale obrat skóre se nekonal, naopak. Ve 12. minutě  to bylo 7:4 a hala bouřila. Tleskalo se pěkným kombinacím, které zakončovali z pivota Kotík a Fiedor, již „klasiku“ po ose Kulhánek – Groh zakončoval druhý jmenovaný. Náskok tří branek ale Dukla smazala a neustále dotahovala jednobrankové manko na Dvůr. Z křídla se dvakrát blýsknul Hracha a ke skvělé práci v obraně přidal Tesař také dvě branky z rychlých útoků. Dvě minuty před koncem první půle se hosté poprvé dostali do vedení – bylo to 12:13. Ale závěrečnou minutu měli Dvorácí famózní. Tři branky v rychlém sledu ocenili diváci dlouhotrvajícím potleskem na otevřené scéně a vyprovázeli domácí borce do šaten za překvapivého stavu 15:13 pro Dvůr. Otázka před druhým poločasem zněla jasně. Dokáže skvěle hrající a bojující domácí celek držet krok s favoritem i po přestávce?

Po strop naplněná hala viděla dobrý nástup Dukly do druhého poločasu. Od stavu 15:15 se začínalo prakticky od začátku. Přišel ale znovu nápor Dvora. Sérií tří branek opět hostům odskočili, trefili se křídla Hracha a Kotík. Potom ale přišla vyloučení, kterých ve druhé půli přibývalo, protože se na obou brankovištích místy dost jiskřilo. Své přesilovky dokázala Dukla zkušeně využít a ujala se vedení 19:18. Od tohoto stavu domácí borci neustále dotahovali náskok jedné branky. Hra ale měla nadále vysoké tempo a spád zásluhou obou týmů. Dvoráci se nevzdávali a ve fantastické atmosféře hráli s hosty více než vyrovnanou partii. Nad vodou je držela dobrá, agresivní obrana v čele s Vaněčkem. Na pravém křídle se rozstřílel Kotík, sedmičku proměnil Klouček a šance na nečekaný úspěch tak nadále žila. Do poslední pětiminutovky se šlo za stavu 24:25 a závěr tak sliboval drama. Hráči hostí se dokázali dvakrát prosadit v poměrně těžké pozici, naopak klid v koncovce chyběl Kulhánkovi a Zelinkovi, kteří mohli na branky Dukly ihned odpovědět. Do branky šel Babčaník a také ten předvedl skvělé zákroky a umožnil tak Dvoru v samém závěru ještě bojovat o remízu. V poslední minutě, enormním nasazením, ještě vyvinuli domácí hráči na hosty tlak, soupeř udělal chyby, ty Dvůr potrestal brankami Bělohlava a Fiedora. Na vyrovnávající branku však čas nezbyl. Skóre 27:28 znamená hodně smolnou a dost možná nezaslouženou porážku Dvora.

V sobotu sehrál Dvůr své zatím suverénně nejvydařenější utkání v extralize. Aspirantovi na titul byl vyrovnaným soupeřem a bodovému zisku chybělo opravdu málo. Skvělý výkon musí být pro tým povzbuzením do dalších důležitých bojů. Celý zápas sehrál Dvůr v příkladném nasazení a s velkou bojovností. Tým trenérů Hrachy a Šulce ukázal, že v extralize má rozhodně svoje místo a soupeři s ním musí počítat. Zápas se hrál ve fantastickém prostředí, diváci vytvořili v hale ve Strži báječnou atmosféru, kterou může Dvoru většina týmů závidět, což potvrdil i sobotní slavný soupeř z Prahy. Za podporu a neúnavné povzbuzování celý tým všem fanouškům děkuje!!!

Branky: Kotík 5, Hracha 5, Fiedor 5/2, Tesař a Groh 3, Bělohlav 2, Klouček 2/1, Zelinka a Kulhánek po 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Etrich, Kotík, Bělohlav, Fiedor, Kulhánek, Voňka, Hracha, Groh, Železňák, Klouček, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Macho, Hájek

Vyloučení: 7 -5

Sedmičky: 4/3 – 6/5

Diváků 550

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *