Krajský přebor – žáci

HázenáNaše mládežnické kategorie se o víkendu utkaly s tradičním rivalem z Jičína.

Krajský přebor  – starší žáci

1.HK Dvůr Králové – HBC Jičín  31:21 (20:9)

S tradičním rivalem z Jičína chtěli starší žáci v zápase potvrdit roli favorita, což se jim také podařilo.

Zápas začal svižně, ale vyrovnaný byl pouze do 6. minuty. Potom domácí borci zařadili vyšší rychlostní stupeň a osmibrankovou kanonádou prakticky rozhodli o výsledku. V polovině poločasu to bylo 10:3. Slibný náskok žáci ještě do poločasu zvýšili na 20:9.

Druhý poločas si Dvoráci vybudovaný náskok v pohodě hlídali. Jičín nenechali stáhnout náskok na více než osm branek a v poklidu kráčeli za výhrou. Konec zápasu byl brankově vyrovnaný, což nelze říci o průběhu zápasu, ve kterém byl domácí tým lepší. Konečné skóre mluví jasně, 31:21 pro svěřence trenéra Falty.

Poslední podzimní zápas zvládlo družstvo na výbornou. Za utkání je potřeba pochválit celý tým, ve kterém v zápase vynikli střelci Tomeš, Vrána a Neumann.

Branky: Tomeš 13, Vrána 9, Neumann 5, Hynek 2, Žižka 1, Boháč 1/1

Sestava: Boháč, Vitvar – Janeba, Tomeš, Čipera, Hynek, Vrána, Neumann, Odvárka, Klust, Žižka, Picha, Kirschbaum

Krajský přebor – mladší žáci

1.HK Dvůr Králové – HBC Jičín 15:15 (8:7)

1.HK Dvůr Králové – HBC Jičín 15:13 (8:9)

Jako obvykle dvojutkání čekalo na mladší žáky. S Jičínem se očekávaly tuhé boje a to se také potvrdilo.

První utkání bylo jako na houpačce. Dvůr měl výborný nástup, vedl 4:0, ale soupeř odpověděl rovněž šnůrou čtyř branek a začínalo se znova. Poločasové vedení o branku si dvoráci drželi i v úvodu druhé půle. Soupeř však vstřelil pět branek v řadě a zdálo se, že má k vítězství blízko. Pět minut před koncem vedli hosté 15:12, ale závěr patřil nadšeně bojujícím domácím. Branky Pichy a Kirschbaumova proměněná sedmička znamenaly dělbu bodů. Remíza 15:15 je vzhledem k průběhu zasloužená.

Branky: Picha 8/1, Kirschbaum 4/1, Voňka, Jirousek a Macejka po 1

Druhý zápas přinesl rovněž vyrovnanou partii. V prvním poločase domácí hráči převážně dotahovali jednobrankový náskok Jičína, což se jim dařilo. 8:9, tak vypadalo skóre o přestávce. Do poločasu druhého vstoupili Dvoráci dobře. Skóre otočili na svou stranu a dotahovat tak museli hosté. Oba týmy se prosazovali podstatně složitěji, protože obrany fungovali na výbornou. Deset minut před koncem odskočil Dvůr na rozdíl dvou branek a ten vydržel až do závěrečného hvizdu sudího. 15:13, to je konečné skóre zápasu a Dvoráci se tak mohli radovat z vítězství.

Zisk tří bodů proti kvalitnímu Jičínu je skvělý počin, z něhož se může radovat celý tým. Také mladší žáci sehráli o víkendu poslední utkání podzimu a čeká je zimní pauza.

Branky: Kirschbaum 7/2, Picha 5, Černý, Macejka a Jirousek po 1

Sestava: Vitvar – Picha, Černý, Kirschbaum, Voňka, Macejka, Chmelík, Jirousek, Hajnyš, Pešťák, Antonín, Pechlát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *