Krutá prohra v Zubří

Z utkání se Zubřím

HC Gumárny Zubří – 1.HK Dvůr Králové  45:20 (19:8)

Po utkání s loňským mistrem Karvinou v hale ve Strži, čekal Dvoráky sobotní zájezd na půdu jejich soupeře z finálové série. V Zubří se chtěl Dvůr prezentovat sympatickým výkonem a stejně jako proti Karviné ukázat, že házenou hrát umí. Domácí favorit byl ale výrazně nad síly týmu ze Dvora.

Už úvod zápasu ukázal, jaký styl házené domácí produkují. Důrazná zatažená obrana, se kterou dobře spolupracuje brankář a následný bleskový přechod do útoku s rychlým zakončením. Do poloviny poločasu držel Dvůr sympatickým výkonem poměrně příznivý stav. Střelecky se dařilo Fiedorovi s Grohem a hlavně fungoval rychlý návrat do obrany. Skvěle se proti reprezentantům v dresu domácích ukázal v brance Babčaník, ale převaha Zubří se začala ukazovat. Poločasový stav 19:8 byl pro Dvoráky docela slušným počinem.

Do poloviny druhé šel tým Dvora s vědomím, že Zubří své tempo bude nadále držet, ne-li zvyšovat, což se také v průběhu zápasu ukázalo. Převaha loňského vicemistra se nejvíce projevovala v jejich přesilovkách, kdy vysunutou a velmi pohyblivou obranou získávali snadno míče do svého držení a následné trháky většinou neomylně proměňovali. Několik pěkných zákroků si připsali Babčaník a Vaněček v brance Dvora, ale velikou překážkou byl pro Dvoráky brankář domácích. Opravdu velké množství tutovek končilo nezdarem a tak skóre narůstalo pouze na jednu stranu. Pěkné akce v dresu Dvora ještě předvedli Železňák a Zelinka, ale Zubří to nijak z míry nevyvedlo. Konečné skóre 45:20 je hodně vysoké, ale vzhledem k obrazu hry zasloužené.

Na tým Zubří Dvoráci neměli, ale dlužno dodat, že zápas v žádném případě nezabalili a neodchodili. Hlavně je škoda velkého množství nevyužitých jasných příležitostí v druhém poločase, výsledek mohl vypadat výrazně lépe. Snaha s výsledkem něco udělat byla patrná na celém týmu a i když síly odcházeli, bojovalo se do konce.

Branky: Fiedor 6/2, Groh 5, Klouček, Zelinka a Železňák po 2, Bělohlav, Kulhánek a Voňka po 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Gogolák, Etrich, Kotík, Bělohlav, Fiedor, Kulhánek, Voňka, Groh, Železňák, Klouček, Zelinka, Hanák

Rozhodčí: Smékal, Bubeníček

Vyloučení: 6 – 7

Sedmičky: 5/5 – 4/2

Diváků 550

Po dvou těžkých zápasech se série silných soupeřů s velikou tradicí nezastavuje! Už tuto sobotu 21.11., tradičně od 17:00 ve Strži, hostíme tým HC Dukla Praha, v současnosti vedoucí tým Zubr extraligy. Zápas bude mít určitě velmi zajímavý náboj a žádný z fanoušků sportu ve Dvoře by si ho neměl nechat ujít!!! Jste všichni srdečně zváni!!!

Stránky našeho soupeře HC Dukla Praha

Podrobnosti před zápasem v průběhu týdne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *