Sympatický výkon proti mistrovi

Z utkání s Karvinou1.HK Dvůr Králové – HCB OKD Karviná  23:36 (8:15)

V sobotu přijel do Strže suveréně nejúspěšnější tým posledních let a úřadující mistr ČR Karviná. Na utkání se celé družstvo Dvora těšilo a utkání si nenechala utéct ani pěkná návštěva. Hosté přijeli kromě Petrovského kompletní, Dvoru chyběl Hracha (zaměstnání). Domácí brali utkání jako odměnu a chtěli si vyzkoušet  jak obstojí proti mistrovi v domácím prostředí.

Začátek utkání byl v režii Karviné, konkrétně brankář Mrkva byl pro Dvoráky obrovskou překážkou. Ale také Babčaník v domácí svatyni se rozhodně nenechal zahanbit a předvedl skvělé zákroky. Karviná vedla 3:0, když úvodní branku domácích vstřelil Klouček, na kterou navázala trefa Hanáka. Dvoráci hráli v útoku trpělivě a poměrně dobře se vraceli, čímž částečně zamezili Karviné aby dávala jednoduché branky  z trháků. V 11. minutě to bylo po dvou trefách Fiedora 6:4 pro Karvinou, to byl stav, kdy byli svému soupeři Dvoráci nejblíže. Mrkva dále trápil domácí střelce a tak přeci jen přišly chyby v útoku a ty Karviná dokázala bleskově využít, odskočila na 10:4 a takový náskok  do konce poločasu víceméně udržovala. Pěkné akce v domácím dresu ukázal dobře hrající Klouček, sedmičku proměnil Fiedor a tak diváci při odchodu do šaten odměnili oba týmy potleskem.

Úvod do druhé půle neměl Dvůr špatný, brankami Groha a Kulhánka snížil domácí tým na 15:10. Hosté se ale hned chytli také a začali pomalu navyšovat skóre na svou stranu. Dvorákům nelze upřít bojovnost a nasazení, ale postupem času byla znát hlavně lepší fyzička Karviné, její hráči hráli utkání stále ve stejně vysokém tempu. Na branku ve své síti většinou Karviná odpověděla sérií tří branek a tak to ve 45. minutě bylo o 10 gólů. Domácí se nevzdávali a diváci ocenili každou povedenou akci. Brankově se za podpory svého fanklubu prosazoval Groh, pěkné branky z těžkých pozic vsítil Zelinka, dobře hrál na pivotu Fiedor, kterého spoluhráči zásobovali dobrými přihrávkami a do hry se postupně zapojili všichni nominovaní hráči. Závěrečnou fázi zápasu vzal do ruky hlavně reprezentant Zdráhala, který divákům ukázal něco ze svého umění a předvedl,  jak se hraje házená na té nejvyšší úrovni. Skóre pěkného zápasu uzavřela krásná spolupráce Kulhánek – Groh, která zvedla ze sedadel nejednoho fanouška. Konečné skóre odráží dění na hřišti, 23:36 – jasná záležitost pro hosty z Karviné.

V sobotním podvečeru se ve Strži hrála pěkná házená, ve které se domácí neztratili. Na tým jako je Karviná rozhodně nemají, ale ukázalo se, že nasazení, chuť do hry a dobrý kolektivní výkon není málo ani proti týmu kalibru Karviné. Zápas si celé družstvo, stejně jako fanoušci  užilo a nezbývá než doufat, že podobný výkon předvede tým trenérů Hrachy a Šulce i v následujících těžkých zápasech.

Celý tým děkuje všem divákům za skvělé povzbuzování a parádní atmosféru, která provázela celý zápas. Díky!!!


Branky: Groh 5, Klouček 5, Fiedor 4/1, Kulhánek 3/1, Zelinka 2, Bělohlav, Železňák, Tesař a Hanák po 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Kotík, Bělohlav, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Groh, Železňák, Klouček, Zelinka, Tesař, Hanák

Rozhodčí: Frieser B., Frieser L.

Sedmičky: 5/2 – 1/1

Vyloučení: 3-5

Diváků 550

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *