Východočeská liga – muži B

Házená 1.HK Dvůr Králové „B“ – Sokol ŽBS Železný Brod  25:17 (14:10)

Poslední utkání podzimní části soutěže má za sebou rezerva mužů. Do Strže přijel tradiční soupeř ze Železného Brodu. Utkání slibovalo zajímavou podívanou.

Od začátku zápasu si Dvoráci budovali mírný náskok, v polovině poločasu to bylo 10:3, když zápas režíroval skvěle hrající Etrich. Hosté se ale čtyřmi brankami v řadě vrátili zpět do zápasu. Ovšem slušný náskok si do konce první půle nenechali domácí borci vzít, stav 14:10 byl dobrý vklad pro druhou půli.

Začátek druhého poločasu ale Dvorákům nevyšel. Několik laciných ztrát v útoku a ležérnost v obraně dokázal Brod potrestat a dotáhnout se na 16:15. Potom ale nastala rozhodující fáze zápasu. Šturma zavřel branku a Dvůr podnikal smrtící rychlé protiútoky, ze kterých se prosazoval hlavně střelec Šimek. Po pěkných kombinacích s Pichou se z pivota třikrát prosadil Jokl a pět minut před koncem bylo hotovo – 23:15. Železnobrodští se od 42. minuty prosadili pouze třikrát a tak ze Dvora jeli stejně jako na podzim každý soupeř „B“ mužstva mužů s porážkou, tentokrát 25:17.

Hrála se pěkná rychlá házená, ke které přispěli obě mužstva i přesní sudí. Pochvalu za výkon zaslouží všichni hráči Dvora. Teď nezbývá než se poctivě připravit na jarní odvety.

Branky: Šimek 7/1, Etrich 5, Černý 4, Jokl 3, Gogolák 2, Zorád 2, Picha 2/1

Sestava: Šturma – Gogolák, Šimek, Etrich, Zorád, Jokl, Picha, Černý, M.a J. Labský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *