Derby pro Jičín

1.HK Dvůr Králové – HBC Jičín 22:33 (14:17)

14. kolo Zubr extraligy přivedlo na palubovku Dvora atraktivního soupeře. Rival z Jičína si na Dvůr věřil a také přijel s kompletním kádrem. Domácím trenérům chyběli Bělohlav a Tesař.

Ve skvělé atmosféře začali Dvoráci špatně. Neuznaný gól, nevyužité šance a také brzká vyloučení, to byly příčiny toho, že Jičín vedl v 8. minutě 5:0 a hosté byli v pohodě. Potom se ale Dvoráci zvedli, zlepšili pohyb v útoku a střelecké pokusy končily v brance. Oba mocně povzbuzované celky předváděli výborné nasazení a hru na samé hranici tvrdosti. V polovině poločasu Dvůr stáhl na 9:10, ale právě v tento moment přišel asi zlomový okamžik zápasu. Sudí více než přísně vyloučil domácího tahouna Groha (zákrok zepředu, navíc před brankovištěm) a tím hru Dvora pořádně poznamenal. Na hřišti zbyli pouze 2! hráči Dvora a toho Jičín samozřejmě využil. Série vyloučení pokračovala, s přesilovkami si ale lépe dokázal poradit Jičín. Poločas skončil 17:14 pro hosty a všichni tušili, že to budou mít domácí v druhé půli těžké.

V úvodu poločasu se dokázal Dvůr přiblížit na 16:18, potom ale přišla šňůra branek Jičína. Pět branek v řadě a navíc opět přísná přímá červená karta, tentokrát pro další pilíř hry Dvora. Fiedor fauloval, ale červená karta?? Od této chvíle nebylo o vítězi pochyb. Dvoráci, ač neustále výborně hnáni diváky, na zvrat už prostě neměli. Fyzicky dobře připravení hosté neustále drželi vysoké tempo hry a tak skóre narůstalo. Únava a frustrace, to byly hlavní aspekty hry Dvoráků ve zbývajících minutách. Snaha se domácím upřít nedá, zahrála si také celá lavička, ale na soupeře to nestačilo. Další červenou obdržel, tentokrát oprávněně, Voňka, kterému u sudích neprošly peprnější výrazy na jejich adresu. To, že mu sudí oplatil naprosto stejně, je více než zarážející…Konečný stav 22:33 a Jičín mohl slavit s početnou skupinou svých fanoušků.

Derby provázela vynikající atmosféra, kterou vytvořili oba tábory fanoušků. Domácí hru velmi ovlivnila vyloučení. Jičín byl lepším celkem a výhru si zasloužil, proč ale bylo ze strany sudích vedeno utkání tak, jak bylo, to je otázka. Pravdou je, že každá dvojice sudích má naprosto jiný metr. Hosté dokázali lépe využít početních výhod a nabídnutých šancí a mají také mnohem širší kádr, což rozhodlo. Domácí bojovali, snažili se, to ale samo o sobě nestačilo.

Za podporu Vás všech díky a těšíme se 6.2.2010 na utkání s Kopřivnicí nashledanou!!!

Branky: Klouček 7/2, Groh 4, Kotík 3, Fiedor, Hracha, Železňák 2, Zelinka a Kulhánek po 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Černý, Etrich, Kotík, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Hracha, Groh, Železňák, Klouček, Zelinka

Rozhodčí: Nesvadba, Simu

Vyloučení: 11 – 10 (ČK 3:0, Groh, Fiedor, Voňka – vše přímá)

Sedmičky: 5/2 – 4/4

Diváků 650

Poslední utkání před zimní pauzou sehrají Dvoráci v Plzni. Domácí budou vysokým favoritem, protože letošní sezona jim zatím vychází fantasticky a hrají o samé čelo tabulky. Utkání se hraje netradičně už v pátek a tak se nad sestavou Dvora vznáší nejeden otazník (pracovní a studijní povinnosti). 11. 12. tak držte palce v boji o co nejlepší výsledek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *