Na půdě soupeřů je Dvůr neškodný

TJ Cement Hranice – 1. HK Dvůr Králové 43:26 (20:9)

K utkání 13. kola extraligy zajížděli v neděli ráno Dvoráci do Hranic. Domácí byli jasným favoritem utkání a tyto předpoklady v průběhu střetnutí také potvrdily. Dvůr trápilo hned několik absencí, chyběli Hracha, Bělohlav, Hanák a Voňka.

Úvod zápasu vyšel Dvoru výborně. Nutno dodat, že tomu tak bylo hlavně zásluhou jednoho muže. Babčaník v brance totiž likvidoval jednu tutovku Hranic za druhou a tak to v 10. minutě bylo 4:4. Obrana Dvora ale nepracovala vůbec dobře a sám gólman na vše stačit prostě nemůže. V útoku se přestala dařit střelba, několik dobrých šancí lapil brankář domácích a tak se skóre otočilo na stranu Hranic. V 18. minutě to bylo ještě poměrně dobré, stav 10:6 byl vzhledem k obrazu hry přijatelný, poté ale nastala fáze hry, která prakticky rozhodla o osudu utkání. Domácí hráči trestali každou chybu Dvora, podnikali jeden rychlý útok za druhým a hra Dvora se rozpadla na nesmělé pokusy jednotlivců. Poločas 20:9 a bylo po nadějích.

V druhé půli chtěli Dvoráci stav co nejvíce zkorigovat, ale ani to se jim nepovedlo. Obrana, to byl opravdový průchoďák a tak Hranice dávali neustále spoustu jednoduchých branek. Babčaník s Vaněčkem předvedli ještě několik skvělých zákroků, ale tlaku Hranic sami čelit nemohli. Jediným plusem utkání na straně Dvora jsou dobré výkony mladíků. Černý, Etrich i Šimek odehráli slušnou porci minut a rozhodně nezklamali, spíše naopak. Upozornili na sebe pěknými akcemi a také se všichni zapsali do střelecké listiny. Konečné skóre se zastavilo na 43:26 pro Hranice, vysoká, ale zasloužená prohra Dvora.

Branky: Groh 6, Kotík 4, Fiedor 4/2, Klouček 3, Černý, Etrich, Železňák 2, Šimek, Kulhánek a Tesař po 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Černý, Šimek, Etrich, Kotík, Fiedor, Kulhánek, Groh, Železňák, Vodička, Klouček, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Novotný, Horáček

Sedmičky: 5/4 – 2/2

Vyloučení: 4 – 7

Diváků 300

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *