Na přelomu sezony

HázenáPo zasloužené pauze začíná házenkářský klub 1. HK Dvůr Králové opět ožívat. Pojďme se ohlédnout za podzimní částí sezony 2009/2010 a také nahlédnout co jednotlivé týmy čeká v nedaleké budoucnosti, tedy v jarní části již nového roku 2010.

Muži  „A“

Zubr extraliga má již za sebou více než polovinu základní části a pohled na tabulku není pro Dvůr zrovna veselý. 1.HK okupuje poslední příčku se ziskem 2 bodů. Tým na podzim podával velmi nevyrovnané výkony, hlavně co se týče domácích a venkovních zápasů. Na hřištích soupeřů (kde hrál větší porci odehraných střetnutí) se, až na výjimku, vůbec nedařilo. Naopak  na domácím hřišti družstvo nepodávalo špatné výkony. Právě na výkonech v zápasech proti Třeboni, Karviné, Dukle nebo v Kopřivnici je třeba stavět. Z porážek je třeba se poučit, neboť získávání zkušeností určitě nekončí.

Měsíc únor, to bude čas, kdy se o lecčems rozhodne. V tomto měsíci přivítají Dvoráci na svém hřišti Kopřivnici, Přerov, zajíždějí do Třeboně a nakonec se ve Strži představí Frýdek-Místek. Jestliže se v těchto zápasech podaří uspět, pak by pozice Dvora po základní části nemusela být, z pohledu vyhnutí se baráži, beznadějná. Cílem pro zbytek základní části tedy je posbírat co nejvíc bodů a nevstupovat tak do následujícího PLAY-OUT z posledního místa a tudíž s nulovým bodovým bonusem.

Tým se od 4.1. 2010 poctivě připravuje, do začátku Zubr extraligy (6.2. doma s Kopřivnicí) sehraje hned několik přípravných duelů. V hráčském kádru ani v realizačním týmu se nebudou dít žádné převratné změny. O všem důležitém Vás budeme včas informovat!

Muži „B“

Obhájce prvenství ve Východočeské lize 1.HK Dvůr Králové „B“, začne svá odvetná utkání podstatně déle než „A“ tým. V podzimní části měl tým vedený koučem Schmidtem dvě tváře. V domácích utkáních předváděli Dvoráci pěknou, moderní házenou a své soupeře doslova deklasovali. Na hřištích soupeřů už to ale nebylo úplně ono. Velká škoda je hlavně zbytečné porážky v Pardubicích, ta může v konečném účtování hodně mrzet. Nicméně mladý tým, doplněný o zkušené borce, ukázal, že když se hráči budou nadále poctivě připravovat, pracovat na sobě, musí se s nimi rozhodně počítat. Což také dokázali Černý, Etrich a Šimek v extralize, kde při svých stratech nezklamali.

K obhajobě prvenství ve Východočeské lize bude muset tým bodovat kromě domácích zápasů také na hřištích soupeřů. V silách týmu to rozhodně je!

Mladší dorost

Tým dorostencům si vybral na podzim kopec smůly. Již tak úzký kádr kosilo jedno zranění za druhým, týmu vypomáhali starší žáci více než bylo plánováno. I přes tyto problémy však tým sehrál dobré zápasy, bojoval a připsal si i jednu výhru. Jestliže se mužstvu na jaře vyhnou zranění, tak se výsledky jistě dostaví.

Žáci

Povedený podzim s nešťastným vrcholem mají za sebou starší žáci Dvora. V krajské soutěži předváděli velmi dobré výkony, v tabulce jsou na 2. místě a na jaře to bude s Náchodem opravdová bitva o titul. Právě umístěním po podzimní části si žáci premiérově vybojovali účast v celorepublikové žákovské lize. Pro celý tým to byla velká motivace a hráči se také poctivě na tuto soutěž připravovali. Bohužel účast v této soutěži dopadla více než nešťastně. Soutěž hraná turnajovým způsobem začínala pro Dvoráky na Dukla Praha 4, družstvo dokázalo dvě utkání vyhrát, což by samo o sobě na postup do dalšího turnaje bohatě stačilo. Stala se ale chyba, hráči neměli povinné zdravotní prohlídky a tak byla všechna jejich utkání kontumována v jejich neprospěch. Tým tak skončil na poslední pozici a do dalšího kola nepostoupil. I takové chyby se prostě stávají…Rozhodně by to nemělo vzít mládencům chuť do další práce. Cíl do jarní části je jasný. V odvetných zápasech nastřádat tolik bodů, aby z toho na konci bylo 1. místo.

Také mladší žáci mají za sebou podařený podzim. V tabulce okupují, společně s Jičínem, samé čelo. Právě s tímto rivalem sehráli žáci velmi pohledná utkání a pravděpodobně se  mezi  nimi  rozhodne o tom, kdo na konci sezony skončí v tabulce na nejvyšší příčce.

Přípravka, minižáci

I naše nejmenší naděje se na podzim činili a činit se budou i na jaře. Opět se budou účastnit turnajů  v malé házené (4+1). Nábor hráčů stále probíhá, proto rodiče neváhejte! Informace o trénincích, na které můžete svou ratolest přivézt, aby si házenou vyzkoušela, najdete na webových stránkách klubu www.1hkdk.cz (informace).

Školní liga

Zdárně probíhá další ročník školní ligy. Ta má za sebou už 3 turnaje. Do soutěže jsou zapojeny všechny ZŠ ze Dvora a tato klání jsou stále velice populární. Zatím jsou na 1. místě ve 4. třídách ZŠ Podharť a v 5. třídách ZŠ Strž. Školní liga objevuje neustále nové házenkářské talenty a nejinak tomu bude i v roce 2010.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *