Příprava vrcholí, extraliga je za dveřmi

HázenáJiž v sobotu 6.2. začíná jarní část Zubr extraligy. Házenkáři 1. HK Dvůr Králové přivítají v domácím prostředí celek Kopřivnice. Tímto utkáním začíná pro Dvoráky klíčová část sezony a tím je celý měsíc únor (jak jsme psali v článku Na přelomu sezony).

Příprava v těchto dnech již pomalu vrcholí a tým má za sebou dvě přátelská utkání s Jičínem a také se účastnil turnaje v Tanvaldu. Pracovní a studijní povinnosti a také nemoci nedovolili se těchto zápasů (a ani všech tréninkových jednotek) účastnit kompletnímu mužstvu, přesto příprava probíhá téměř podle plánu.

Turnaj Tanvald 2010

S velmi úzkým kádrem cestoval 1.HKDK do Tanvaldu na turnaj, ve kterém měl jednoznačně splnit úlohu favorita. Cílem bylo vyzkoušet si nacvičené kombinace, rychlý protiútok a také souhru brankář-obrana. Vzhledem k nízkému počtu hráčů na soupisce Dvora se turnaj stal také slušnou prověrkou fyzičky hráčů. Dvoráci na turnaji obstáli, v utkáních se jim převážně dařilo, výborně pracovala obrana, v dobrém světle se ukazovali oba gólmani a také rychlý protiútok poměrně fungoval. Dvůr turnaj vyhrál, když všechny své soupeře porazil, zde Vám přinášíme výsledky (hráno 2x 20 minut):

DK – Jičín B                                          16:15

DK – Čambavamba                            25:13

DK – ELP Jablonec nad Nisou      15:10

DK – Dukla SCM                                  23:21

Sestava a branky:

Babčaník, Šturma – Etrich 6, Gogolák 11, Hracha st., Groh 8, Kulhánek 9, Klouček 10, Michajlík  12/3 (vyhlášen nejlepší hráč turnaje), Černý 3, Zelinka 20

Přátelská utkání s Jičínem

Kvalitní soupeř, jakým Jičín je, to je vždy dobrá prověrka před mistrovskými utkáními. První zápas v Jičíně (13.1.) a také odveta hraná ve Dvoře (27.1.) skončily jasnou výhrou Jičína. Dvoru se ani v jednom zápase nedařilo v obraně, svým brankářům vůbec nepomohl, rychlý útok hodně váznul a hra na soupeřovu obranu byla hodně statická. Utkání splnila účel, protože jasně ukázala na čem je potřeba neustále pracovat. Do utkání s Kopřivnicí už ale moc času nezbývá…

Další, zřejmě už poslední herní prověrkou před extraligou bude přátelské utkáni proti Hradci Králové. Přijďte se podívat na formu Dvoráků již tento pátek 29.1. od 18:45 hodin do haly ve Strži!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *