Dobrý výkon na body nestačil

TJ Jiskra Lázně Třeboň – 1.HK Dvůr Králové 29:25 (13:14)

„Anglický týden“ završili Dvoráci sobotním zájezdem na jih Čech. Do Třeboně odjížděl tým v dobré náladě po středeční výhře nad Přerovem. Týmu trenérů Šulce a Hrachy chyběl potrestaný Fiedor, jinak bylo družstvo kompletní a odhodlané předvést dobrý výkon.

Tak jako v předchozích zápasech chtěl Dvůr vycházet z kvalitní, tvrdé obrany a v útoku trestat každou chybu soupeře. Od začátku se to Dvorákům dařilo. Obrana pracovala skvěle a Vaněček v brance se vyznamenával. V útočné fázi se dařilo hlavně Kloučkovi, ten potvrzoval skvělou formu z posledních zápasů. Tvrdou dvorskou obranu sudí trestali poměrně častými vyloučeními, ale i s početními nevýhodami si Dvůr poradil vždy dobře. Naopak, podnikal rychlé kontry, které se ale bohužel nedařilo proměňovat. Neproměněné trháky a sedmičky tak hodně mrzely. Celý první poločas Třeboň dotahovala jedno až dvoubrankový náskok Dvora hlavně díky hře levé strany jejího útoku. Poločasové vedení 14:13 pro Dvoráky bylo velice slibné, ale vzhledem k průběhu utkání mělo být mnohem vyšší.

Úvod druhé části zastihnul Dvoráky v lehkém útlumu. Domácí Třeboň si za 7 minut druhé půle vybudovala náskok 18:16. Od tohoto stavu se ale hra vrátila do kolejí první půle. Dvůr dal 4 branky v řadě, dobře hrající Železňák proměnil suverénně 2 sedmičky a v trháku se dvakrát nemýlil Tesař. Dvůr byl na koni a velká škoda, že za tohoto stavu neuspěl v trháku smolař utkání Kastner. V brance se dařilo Babčaníkovi, který opět po zásahu od soupeře do hlavy musel z branky odejít (krvácel z nosu). A domácí se chytli. Ve 47. minutě srovnal Dvůr na 21:21, od té doby byli ve vedení už jen domácí. Dvůr drželi ve hře průniky Kulhánka a Kloučka, domácí byli ale produktivnější. V 56. minutě snížil Kastner ze sedmičky na 25:24, Třeboň ale své šance proměňovala. Několik sporných situací hraničících s prorážením, které do té doby po celý zápas posuzovali jako útočný faul, nechali sudí bez povšimnutí a  z dobrých pozic se domácí hráči nemýlili. V samotném závěru zkusil v oslabení ještě Dvůr zariskovat, avšak bez brankového efektu. Dvoráci tak prohráli na půdě Třeboně po velmi slušném výkonu 29:25.

Dvůr sehrál na půdě zkušeného soupeře více než vyrovnanou partii a svým výkonem potvrdil stoupající formu. Získat body se nepodařilo hlavně neproměňováním šancí, vyhrát zápas, ve kterém tým nepromění 5 sedmiček a 4 čisté trháky, to je v extralize skoro nemožné! Jinak ale zaslouží tým pochvalu za předvedenou hru, kterou asi překvapili i domácí družstvo. Před zápasem s Frýdkem je na čem stavět!

Branky: Klouček 8/1, Železňák 4/3, Hracha 3, Kulhánek 3, Zelinka 2, Tesař 2, Kastner 2/2, Michajlík 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Etrich, Kotík, Bělohlav, Kulhánek, Hracha, Groh, Železňák, Klouček, Michajlík, Zelinka, Tesař, Kastner

Rozhodčí: Halada, Zych

Sedmičky: 5/4 – 11/6

Vyloučení: 7 – 9 (ČK 0 – 2 Groh, Hracha)

Diváků 350

1 thought on “Dobrý výkon na body nestačil”

  1. puummy napsal:

    Sledoval jsem Váš výkon na onlajnech a i zde celkem slušně okomentován výkon. Zahráli jste dobře a je vidět, že jdete výkonnostně nahoru. Tak hlavně neusnout na vavřínech. Jinak hrajete super.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *