Druhá výhra v soutěži aneb neprůstřelný Babčaník

1. HK Dvůr Králové – Sokol HC Přerov 22:20 (11:13)

Středeční podvečer přivedl do Strže již tradičního soupeře z Přerova. Souboj nováčků extraligy sliboval velkou bitvu, Přerov by si výhrou hodně pomohl v souboji o záchranu, naopak domácí by se případným vítězstvím dotáhli na Frýdek a náskok svého středečního soupeře by stáhli na rozdíl jediného bodu. Zápas tedy velice důležitý. Hosté přijeli s novou posilou Vyjídákem ze Zubří, Dvůr byl kompletní a připraven bojovat.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, v 10 .minutě byl stav 3:3, když se ve výborném světle ukazovali oba brankáři. Postupem času ale začal mít navrch Přerov, na domácích jakoby ležela deka z nepodařeného závěru utkání s Kopřivnicí. Dvoráci se opět dopouštěli laciných chyb v přechodu do útoku, v postupném útoku se nedařilo proměňovat šance a tak se hosté dostali ve 21. minutě do vedení 10:6. To ještě v domácí brance čaroval Babčaník a držel tak Dvůr ve hře. Poté co si domácí lavička vzala time-out měl Přerov přesilovku. Tu ale Dvůr výtečně ubránil, což ho do dalších minut skvěle nabudilo. Domácí hnáni výtečně fandícím publikem dali 4 branky v řadě, prosadili se dobře hrající Klouček, sedmičku proměnil Kastner, z pivota se nemýlil Fiedor a na 10:10 vyrovnal jedovatou střelou Michajlík. Nadějný stav se bohužel pro Dvůr nepodařilo udržet až do poločasového hvizdu. Přerov trestal ze sedmičky, ale hlavně branka číslo 13 byla opravdu zbytečná. Babčaník inkasoval z hodně velké dálky. Stav 11:13 byl spravedlivý, ale to jak zahrál Dvůr poslední poločasovou desetiminutovku dávalo naději na dobrý výsledek.

Začátek druhého poločasu byl pro domácí doslova vynikající. Skvěle pracující obrana, za ní hvězda utkání Babčaník a šňůra 6 branek dostala ve 40. minutě Dvůr  do vedení 17:13. Hala byla ve varu a tleskala brankám Kastnera, Michalíka, průniku Kulhánka a na spojce neúnavně bojujícího Fiedora. Přerov dal branku až po 12. minutách druhé půle, ale rozhodně zápas nevzdával. Obrana Dvora dále ničila útoky hostů, kteří byli zoufalí hlavně ze strážce domácí svatyně. Dvůr ale jakoby si vybral oddech v útočné fázi, chyběl větší pohyb a opět se přidalo neproměňování šancí, nutno dodat, že také gólman hostí předváděl výborný výkon. Do 20. minuty Dvoráci drželi náskok o 3 branky – 19:16, pak ale přišly hluché minuty. Přerov vsítil 3 branky v řadě a ve 26. minutě se začínalo znovu. Že by opakování Kopřivnice? V krizových okamžicích vytáhl zákroky Babčaník, Kulhánek si došel pro sedmičku, kterou proměnil nejzkušenější muž na hřišti Michajlík. Skvělý zápas hrál Klouček, se kterým si obrana hostí místy nevěděla rady. Právě on dal 21. branku Dvora a tu 22. připravil pro Fiedora. Minutu před koncem bylo rozhodnuto. Škoda jen přímé červené kartě v samém závěru pro Fiedora. Byla to pro něj druhá v sezoně a tudíž znamená stop pro sobotní zápas v Třeboni. Konečné skóre 22:20 a mohlo se začít slavit!

Dvorský tým dosáhl druhé výhry v soutěži hlavně enormním nasazením a skvělou bojovností. Dalším faktorem je bezesporu domácí prostředí. Fanoušci vytvářejí v hale opravdu výtečnou atmosféru, která hráče neskutečně žene dopředu. Všem Vám patří velký dík!!!

Branky: Klouček 6, Michajlík 6/1, Kastner 4/1, Fiedor 3, Kulhánek 2, Zelinka 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Etrich, Bělohlav, Fiedor, Kulhánek, Hracha, Groh, Železňák, Klouček, Michajlík, Zelinka, Tesař, Kastner

Již v sobotu je tu pokračování soutěže, zajíždí se do Třeboně a ta doma body opravdu nerozdává (výhra např. nad Lovosicemi, Plzní…). Dvoráci nebudou mít co ztratit a zkusí uhrát na jihu Čech co nejlepší výsledek. Výhra nad Přerovem by k tomu mohla dopomoci. Držte nám palce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *