Dvůr soupeři body daroval

1.HK Dvůr Králové – KH Kopřivnice 23:26 (14:11)

Po zimní a reprezentační pauze se opět naplno rozjel extraligový kolotoč zápasů. Do Dvora přijela Kopřivnice a domácí si před zápasem věřili. Do hry byli připraveny i posily (limitovaný přestup) Kastner a Michajlík. Očekával se vyrovnaný duel. Ten také skvěle zaplněná a fandící hala ve Strži viděla, bohužel konec byl pro domácí opět hořký…

Hned první střela zápasu a Opálka trefuje z křídla Babčaníkovu hlavu. Do brány musel Vaněček a vedl si výtečně. Domácí čekali na první branku až do 5. minuty, v té 2 trefy Groha znamenaly vyrovnání na 2:2. Hrála se velice bojovná házená, které dominovaly obrany. Ta domácí pracovala na jedničku. Hra v maximálním nasazení a na samé hranici tvrdosti, to byl obrázek utkání od samého začátku. Skóre bylo neustále vyrovnané, domácí jednobrankový náskok Kopřivnice vždy srovnali. Na pravém křídle se dařilo Kastnerovi, ten neomylně proměňoval pobídky svých spoluhráčů, hru střídavě dirigovali Klouček a Michajlík a nabízené šance se dařilo proměňovat. Ve 20. minutě přišel první důležitý moment zápasu. Klouček se prodral na brankoviště, nechytatelně zavěsil, ale po střele byl hodně nešetrně sražen. Roztržené obočí znamenalo cestu na šití a pro Kloudu taky konec zápasu. Tento moment jakoby domácí borce vyhecoval. Za posledních 10 minut poločasu povolil hostům pouze jediný gól, více výtečná obrana v čele s Vaněčkem nedovolila. V trháku uspěl Kastner, podstřel skvěle sednul Michalíkovi, z pivota se konečně prosadil Kulhánek a před koncem poločasu upravil na 14:11 Fiedor. Dvůr odehrál zřejmě svůj nejlepší poločas v extralize atak potlesk zaplněných ochozů byl zcela zasloužený!

Do druhé půle vstoupili Dvoráci dobře. Sedmičku proměnil Fiedor a bylo to o 4 branky. Hosté se ale rozhodně nevzdávali. Šňůrou tří branek snížili na rozdíl jediné branky. Obrana domácích byla stále velice dobrá, ale v útoku to začalo váznout, chyběl hlavně pohyb a kolektivní hra. Do 45. minuty si Dvůr držel jedno až dvoubrankové vedení, pak ale přišly dvě velké hrubky v rozehrávce a Kopřivnice dostala vyrovnání doslova na zlatém podnose. Ve chvílích, kdy bylo potřeba hru zklidnit, Dvoráci chtěli náskok zvýšit a to se jim stalo osudným. Navíc po nepříjemném střetu odstoupil ze hry do té doby dobře hrající Groh a to byla po Kloučkovi další citelná ztráta na pozici spojky. Posledních 8 minut zápasu Dvorákům docházeli síly a hlavně v útoku se nedařilo překonat soustředěnou obranu Kopřivnice, za kterou se rozchytal Fabián. Ani přesilovka v útlumu hrajícím domácím nepomohla a tak závěrečný úsek zápasu prohrál Dvůr 2:6, když hosté úspěšně zakončovali z levého křídla. Konečný výsledek 23:26 byl pro domácí hráče i fanoušky zklamání, protože na výhru v tomto zápase to rozhodně bylo!

Dvoráci se přesvědčili, že hrát zápas pouze 50. minut, v extralize nestačí. Hosté nehráli špatně, ale vzhledem k průběhu střetnutí měli odjet poraženi. Domácí výhru soupeři opravdu darovali, když udělali velké množství technických chyb a to hlavně ve fázích, kdy se utkání lámalo. V závěrech zápasů je potom potřeba proměnit nabízené šance, tak jak to Kopřivnice v sobotu názorně předvedla. Pozitivem utkání jsou bezesporu výkony posil a také vynikající atmosféra, která zápas provázela. I přes nedobré výsledky a absenci bodů si fanoušci cestu na házenou neustále najdou a jsou pro tým oním dalším hráčem. Díky a zůstaňte nám věrní i nadále, už tuto středu Vás budeme opět potřebovat!

Branky: Kastner 8, Groh 4, Michajlík 4/1, Klouček 2, Hracha 2, Fiedor 2/1, Kulhánek 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Kotík, Bělohlav, Fiedor, Kulhánek, Hracha, Groh, Železňák, Klouček, Michajlík, Zelinka, Tesař, Kastner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *