Vydřená výhra a Dvůr už není poslední!

1.HK Dvůr Králové – SKP Frýdek – Místek 19:18 (6:7)

„V sobotu měl domácí tým možnost odpoutat se poprvé v extraligové sezoně od samého dna tabulky. Stačila „maličkost“, porazit Frýdek na domácím hřišti. Dvorákům chyběl kvůli disciplinárnímu trestu šutér Groh (v Třeboni obdržel druhou přímou ČK), ale ani soupeř se severu Moravy nebyl úplně kompletní. Po strop zaplněná hala ve Strži byla svědky opravdu velkého dramatu.

Zápas začal náporem domácích. Ale úvodní dvě příležitosti skončily na brankáři hostí. To ještě nikdo v hale netušil, že je to předzvěst neskutečného trápení domácích střelců v koncovce. Brankář Frýdku Štolcar měl totiž svůj den. Skóre se hýbalo opravdu pomalým tempem, na vině byla hlavně neschopnost Dvoráků proměnit svoje tutovky. Na gólmanovi hostí ztroskotávali v jasných šancí postupně snad všichni hráči a bylo jasné, že branek moc nepadne ani na jedné straně. Babčaník v brance Dvora totiž předváděl, že formu má v posledních zápasech také fantastickou. Tým Dvora byl do 18. minuty, do stavu 6:3 v jeho prospěch, jasně lepším týmem, ale neproměněné šance stále více nahlodávaly sebevědomí družstva. V dresu domácích se dokázali v první půli prosadit 2x Kastner a Zelinka, Fiedor a Klouček. To bylo ze strany Dvora vše. Frýdek se prosazoval také velmi těžko, ale posledních 10 minut poločasu dokázal z prostoru brankoviště šance proměnit a tak odcházel do šaten spokojenější. Málo vídané skóre 6:7 po první půli poukazovalo na opravdu chabou koncovku obou týmů. Kdyby Dvoráci proměnili jen polovinu tutovek vedli by o 7 branek, ale na kdyby se nehraje.

Přestávku vyplnili ve Strži týmy žáků Dvora a Hradce Králové. Mladé házenkářské naděje si parádní atmosféru užívaly stejně jako skvělí diváci a potleskem se nešetřilo.

Do druhé poloviny střetnutí šli domácí borci s tím, že souboj Dvůr versus Štolcar musí zlomit na svou stranu. Úvodní minuty to ale vypadalo, že souboj Dvůr prohraje. Střelecké trápení pokračovalo a ve 40. minutě to bylo 7:11. Pak se ale přece jen kouzlo hostujícího brankáře odčaroval Kulhánek, který se prosazoval průniky na brankoviště a také z křídla zakončující Kastner. V polovině druhého poločasu to bylo 11:13 a šance na výhru stále žila, hlavně když v hale panovala opravdu neopakovatelná atmosféra, která hnala Dvoráky za důležitými body. Frýdek si ale zkušenou hrou držel náskok 2-3 branek a se Dvorem to nevypadalo dobře. Sedm minut před koncem domácí prohrávali 14:17, ale právě v tento moment přišel obrovský nápor Dvora, který zvedal se sedaček snad všechny diváky. V hale nebylo slyšet vlastního slova, když na sebe vzal zodpovědnost Kulhánek a dvěma brankami snížil na 16:17. V brance se vyznamenával Babčaník a také štěstí ukazovalo domácím svou přívětivou tvář. Pět minut před koncem proměnil trhák Tesař a hala bouřila. Euforii zchladil Frýdek proměněnou sedmičkou, ale závěr patřil Dvoru. Konkrétně tomu nejmladšímu z nich Kastnerovi. Na sedmičku se nikomu z domácích příliš nechtělo, Kuba si věřil a proměnil. Minutu před koncem 18:18. Frýdek byl v tu chvíli dole, naopak Dvoráci neskutečně hnáni zaplněnou halou byli na koni! Kastner v obraně získal míč a trenéři Dvora si vzali time-out. Následná akce vyšla na Kloučka, který byl na brankovišti tvrdě faulován. Další sedmička a znovu Kastner. Když s přehledem proměnil, v hale už neseděl nikdo. Poslední útok hosté nezvládli, míč vybojoval skvělý Tesař a mohlo se začít slavit. Výhra Dvora 19:18.

Neskutečně vydřená výhra patří hlavně všem fanouškům, kteří v sobotu Dvůr doslova dotlačili za dvěma veledůležitými body. Hráči si hrábli na dno svých sil a i přes nepříznivě se vyvíjející střetnutí dokázali ohromnou vůlí a bojovností strhnout vítězství na svou stranu. Dvoráci tak už nejsou v tabulce poslední, patří jim 10. místo. Poslední 2 kola základní části budou ale velmi těžká, domácí zápas se Zubřím a pak utkání na Dukle. Bude tedy také záležet na tom jak si povedou konkurenti z Přerova a Frýdku. Nechme se závěrem základní části překvapit. Ještě jednou díky všem divákům za podporu!!!

Branky: Kulhánek 6, Kastner 6/2, Tesař a Zelinka 2, Klouček a Fiedor 1, Michajlík 1/1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Gogolák, Kotík, Bělohlav, Fiedor, Kulhánek, Hracha, Železňák, Klouček, Michajlík, Zelinka, Tesař, Kastner

Rozhodčí: Bubeníček, Smékal

Vyloučení: 4 – 7

Sedmičky: 6/3 – 1/1

Diváků 650!

2 thoughts on “Vydřená výhra a Dvůr už není poslední!”

  1. napsal:

    …v hale už neseděl nikdo… no já jsem tedy seděl. Tak hrozná házená mě málem dostala na internu.

  2. notes napsal:

    jako že všichni stáli….inak tam pár lidí bylo….:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *