Statečná partie se Zubřím

1.HK Dvůr Králové – HC Zubří 25:30 (13:14)

V posledním zápase na domácí půdě v základní části přivítal Dvůr favorita na titul, ambiciózní celek ze Zubří. Hala se opět skvěle zaplnila a viděla, že v domácím dresu chybí pro zranění Michajlík, ze studijních důvodů Železňák a také Kastner, ten se po měsíčním limitovaném přestupu vrátil zpět do Dukly Praha.. Hosté přijeli sebevědomí, vždyť před týdnem s přehledem zvládli těžké utkání v Plzni. V sestavě Zubří se to jen hemžilo hráči, kteří již mají v kolonce reprezentační start nějaký ten zápis.

Začátek utkání měli Dvoráci doslova fantastický. Zaskočeni byli hosté, diváci a i domácí borci. Těm totiž vycházelo naprosto vše na co sáhli. V 5. minutě 4:0, v 10. 8:2, v 15. 10:4!!! Hostující kouč si vzal time-out už v 9. minutě, aby zastavil nápor domácího týmu. Dvorákům se dařilo neomylně zakončovat nacvičené herní situace, výtečně hrál do sestavy navrátivší se Groh, ten byl doslova k neudržení. Vaněček v brance Dvora se skvěle chytil několika zákroky a zachraňoval chyby obrany. Naopak hostující brankáři se absolutně nechytli a tak Groh, Klouček a Kulhánek na spojkách trestali. Hra ve vysokém tempu téměř bez chyb, to ale proti velkému favoritovi nemohlo vydržet celé utkání, bohužel. Zubří během poločasu změnilo obranu na systém 2 – 4 a vysunutá tykadla nutila Dvoráky ještě do většího pohybu a síly docházely. Od poloviny první půle dali Dvoráci 3 branky, kdežto Zubří se začalo prosazovat svou typickou hrou a vsítilo 9 branek. Poločas tak vyhráli hosté o jedinou branku, ale diváci viděli velmi kvalitní házenou zásluhou obou celků. Dvoráci sehráli v první půli jeden ze svých herně nejpodařenějších úseků hry v extralize a do šaten je vyprovázel potlesk opět výborných fandů.

Druhý poločas začal stejně jako skončil první. Tedy relativním trápením sestavy Dvora s vysunutou obranou Zubří. To bylo ještě umocněno dvěma vyloučeními a tak náskok Zubří rostl. Ve 45. minutě to bylo 13:18 z pohledu Dvora a kde kdo očekával brankovou smršť výtečně fyzicky připravených hostí. Ale nestalo se tak. Domácí se za podpory diváků zvedli, vylepšili pohyb a také obrana začala opět pracovat velmi dobře. Dvůr držel Zubří na uzdě hlavně trpělivou hrou v útoku a slušným proměňováním brankových příležitostí, čímž otupil největší zbraň soupeře a to rychlý protiútok. Do této herní situace se Zubří za celý zápas prakticky nedostalo. Hosté si zkušeně hlídali svůj 4 až 5 brankový náskok, hra ale byla do poloviny druhé půle vyrovnaná. Prosazovali všechny spojky Dvora, ke kterým se přidal na pivotu statečně bojující Fiedor. Do konce utkání přišly ještě dva nápory. Nejprve ten hostující, když zuberští vsítili mezi 48. a 52. minutou 5 branek v řadě a odskočili na 28:20. Dvůr se ale ve výborné atmosféře nevzdal a odpověděl v závěru utkáni podobným kouskem. V trháku se nemýlili Kotík s Etrichem a nechytatelný podstřel vypustil Bělohlav. Konečný výsledek 25:30, ale diváci zaslouženě tleskali výkonu domácího týmu. Dvoráci totiž sehráli velmi podařený zápas.

Opět je na místě poděkovat všem příznivcům za vynikající sportovní atmosféru, která provázela celé střetnutí! Díky Vám všem za podporu!!!

Branky: Groh 7, Klouček 5, Kulhánek 4, Fiedor 4/2, Hracha 2, Kotík, Etrich, Bělohlav po 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Šimek, Gogolák, Etrich, Kotík, Bělohlav, Fiedor, Kulhánek, Hracha, Groh, Klouček, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Kohout, Vaník

Sedmičky: 4/2 – 4/3

Vyloučení: 5 – 6

Diváků 550

1 thought on “Statečná partie se Zubřím”

  1. dobry sklep napsal:

    Wow, superb blog format! How long have you been running a blog for?

    you made running a blog look easy. The total look of your site
    is great, as smartly as the content! You can see similar here e-commerce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *