Body z venku stále v nedohlednu

Sokol HC Přerov – 1. HK Dvůr Králové 31:23 (11:8)

Ve 3. kole nadstavby o udržení jeli v neděli Dvoráci do Přerova. Domácí tým by si případnou výhrou zajistil extraligovou příslušnost i na příští sezonu. Svěřenci trenéra Šulce na dálku bojují s Frýdkem o černého Petra znamenajícího baráž a potřebují získat body i mimo své domácí prostředí. Do Přerova jel Dvůr kompletní s cílem bojovat a urvat důležitou výhru.

Zápas začali oba týmy se zasunutými obranami, které útočícímu týmu nedávaly příliš prostoru na zakončení. Skóre se proto hýbalo velmi pomalým tempem. Na úvodní branky domácích dokázal vždy odpovědět na spojce hrající Fiedor, domácí byli ale neustále o branku napřed. V brance Dvora chytal skvěle Babčaník, ale ani domácí brankář nezůstával pozadu. V polovině poločasu byl stav 5:5 a defenzivy jasně kralovaly. Potom se ale projevila bolest Dvoráků v podobě laciných chyb, ale hlavně neproměňování jasných šancí. Obrana Dvora pracoval neustále dobře, ale Přerov své šance přece jen využíval více než Dvůr. Skóre druhé poloviny prvního poločasu hovoří výmluvně – 7:3. Na straně hostí se v zakončení zadařilo pouze dvakrát z pivota Tesařovi a jednou z křídla Hrachovi. Poločas vyhráli domácí 11:8, když většinu svých branek docílili poměrně jednoduše s rychlých přechodů do útoku. Na postavené obrany se oba týmy na gól hodně nadřeli.

Druhý poločas začal brankově svižněji, ale bohužel pro Dvůr hlavně na straně domácích. Přerov odskočil na čtyřbrankový rozdíl a ten prakticky po celou dobu druhé půle udržoval. Dvoráci se snažili, bojovali, ale v zakončení chybělo mnohdy i potřebné štěstí. Hodně střel ze střední vzdálenosti končilo na tyčích, často také domácí brankář zasahoval s notnou dávkou štěstí. Náskok Přerova ale Dvoráci ne a ne smazat a nebo alespoň snížit. Když už k tomu byla příležitost v podobě přesilovky, Dvůr se o ni připravil svým nesportovním chováním a nekoncentrovaností. Před samotnou koncovkou byl stav 25:21 a Dvorákům nezbývalo než zkusit zariskovat. Rychle zakončené útoky ale brankou neskončili, naopak domácí trestali z rychlých brejků a závěrečné skóre tak vypadá pro Dvůr vzhledem k průběhu zápasu až příliš krutě. V Přerově se tak narodila zasloužená výhra domácích 31:23.

V souběžně hraném utkání Frýdek na domácím hřišti porazil Třeboň 29:27 (11:15) a tak se Dvůr opět propadl na poslední příčku tabulky.

Tento víkend mají týmy volno (utkání reprezentací) a tak se druhá polovina nadstavby rozběhne až 24. 4. kdy Dvůr přivítá ve Strži Třeboň. Na Váši podporu bude celý tým opět spoléhat! Aby totiž mohl Dvůr bojovat o předposlední místo do posledního kola, bude muset zvítězit.

Branky: Klouček 5/2, Tesař 4, Fiedor 4/1, Groh 3, Kulhánek 3/1, Hracha a Etrich po 2

Sestava: Babčaník, Vaněček – Šimek, Gogolák, Etrich, Kotík, Fiedor, Kulhánek, Hracha, Groh, Železňák, Klouček, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Pešek, Pavlát

Sedmičky: 0 – 4/3

Vyloučení: 3 – 4

Diváků 220

Jeden myslel na “Body z venku stále v nedohlednu

  • 13. dubna 2010 (16.21)
    Trvalý odkaz

    Myslím, že s tímhle nasazením se v EL udržíme. A příští sezona bude opět lepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.