Kolektivní výkon vedl k důležité výhře

1. HK Dvůr Králové – SKP Frýdek – Místek 33:28 (14:11)

Ve druhém kole nadstavby o udržení přivítal Dvůr na svém hřišti celek Frýdku. Sobotní podvečer nabídl z pohledu boje o vyhnutí se baráži důležitý souboj. Hosté by si případným bodovým ziskem hodně vylepšili pozici, naopak výhra Dvora by na poslední místo odsunula právě tým ze severu Moravy.

Zápas začal poměrně svižně, hned z první akce skóroval Kotík, hosté ale ihned odpověděli. Až do 18. minuty bylo skóre vyrovnané, ani jeden ze soupeřů se nedokázal odpoutat na větší než jednobrankový rozdíl. V domácím dresu se akce dařilo zakončovat hlavně v dobré formě hrajícímu Fiedorovi, ten se z pivota nemýlil a využíval pěkných přihrávek svých spoluhráčů. V domácí brance předváděl své umění Vaněček a jasně tak předčil frýdeckého strážce branky Štolcara. Na toho jakoby Dvoráci našli recept a dali tak zapomenout na minulé utkání s Frýdkem, když právě Štolcar neskutečně vymazával střelce Dvora. Také obrana Dvora dala zapomenout na špatný výkon z Třeboně a v sobotu byla dostatečně pohyblivá a důrazná. Od 20. minuty se dostal Dvůr do vedení a to držel až do poločasové přestávky. Brankově se prosazovali všichni hráči a dobrým závěrem poločasu si Dvoráci zajistili náskok 3 branek. 14:11 a šlo se do šaten.

Začátek druhé půle vyšel domácím borcům skvěle. V 35. minutě to bylo 17:12, úřadovaly hlavně spojky Groh s Kloučkem. Potom ale přišla série vyloučení na domácí straně a utkání se pro Dvůr začalo komplikovat. Obrana ač v oslabení přestala pracovat dobře, v útoku chyběl pohyb a tak bylo ve 41. minutě po náskoku. Do branky šel Babčaník a s ním jako by se do domácích řad vrátil klid. „Babča“ tým podržel několika skvělými zákroky a zvedla se také obrana. Důležité branky vstřelili Klouček, Zelinka a Hracha a Dvoráci se vrátili do vedení. Navíc Dvoru začal fungovat rychlý protiútok, což se ukázalo být v zápase jako rozhodující faktor. V 50. minutě drželi svěřenci trenéra Šulce vedení 25:22 a hráli v dobré pohodě. Z trháků se prosadili Hracha, Groh a Kotík a o výsledku bylo rozhodnuto. Po time – outu se hosté pokusili o celoplošnou osobní obranu, to vedlo ale pouze k několika jednoduchým brankám na obou stranách. Výsledek utkání 33:28 pro domácí je zasloužený , protože Dvoráci byli v utkání až na krátký výpadek lepším týmem.

V sobotu předvedli Dvoráci pěkný výkon založený na bojovnosti a nasazení. Všichni hráči odevzdali maximum a právě kolektivní pojetí bylo základem k důležité výhře. Tým děkuje skvělým fanouškům za povzbuzování a podporu po celý zápas a doufáme, že za 14 dní se sejdou ještě ve větším počtu, budeme Vás opět moc potřebovat. Dvoráky čekají ještě velmi těžké zápasy, ale cíl zůstává jasný – neskončit na poslední příčce tabulky.

Držte nám palce i tuto neděli, kdy tým cestuje do Přerova. Zápas se hraje od 11:00 hodin.

Branky: Groh 6, Fiedor 6/1, Klouček 5, Kotík 5, Hracha 5/2, Kulhánek 3, Zelinka 2, Tesař 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Černý, Etrich, Kotík, Bělohlav, Fiedor, Kulhánek, Voňka, Hracha, Groh, Klouček, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Horáček, Novotný

Sedmičky: 4/3 – 3/3

Vyloučení: 5 – 3

Diváků 250

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *