Šulc: Opět jsme upadli do krize

1. HK Dvůr Králové – TJ Jiskra Lázně Třeboň 20:26 (10:10)

Přerov a Třeboň jsou po víkendu prvními dvěma zachráněnými týmy v házenkářské ZUBR Extralize. Obě družstva si účast v jejím příštím ročníku zajistila vítězstvím na palubovce soupeře. Nepříjemně se tato zpráva poslouchá ve Dvoře Králové, neboť právě zdejší nováček v sobotu hostil Třeboň.

„Hráčům jsme důrazně kladli na srdce, že utkání musíme zvládnout. Bohužel jsme to nezvládli,“ litoval po zápase královédvorský trenér Petr Šulc. „Polovina družstva si v týdnu prošla lehčí virózou, ale na to bych se nechtěl vymlouvat. Bohužel jsme opět na několik minut, jako snad v každém zápase, upadli do krize, což rozhodlo,“ dodal domácí lodivod.

Zmiňovaný úsek nastal ve druhém poločase mezi 40. až 42. minutou, kdy Dvoráci tuto část prohráli 1:4. „Najednou byl stav 15:19 a my jsme se nedokázali do zápasu vrátit,“ konstatoval Šulc. „Naše hra se v té chvíli vyznačovala až příliš velkou individuálností, každý se chtěl prosadit sám. Navíc jsme začali kupit chyby v přihrávkách a soupeř nás okamžitě trestal z rychlého útoku,“ poznamenal.

Sobotní porážka 20:26 může mrzet nováčka z Podkrkonoší dvojnásob, protože tím propásl obrovskou příležitost odpoutat se z posledního místa tabulky, které znamená „vstupenku“ do baráže. Frýdek-Místek totiž v neděli prohrál s Přerovem.

Nicméně, dvě kola před koncem skupiny o záchranu, mají Královédvorští situaci stále ve svých rukách. Další zaváhání je však nepřípustné. „Musíme dvakrát vyhrát,“ potvrzuje Petr Šulc.

Rozhodující bitvu svede družina od Labe už tuto neděli, kdy se vydá na dalekou cestu do Frýdku–Místku. Pokud Dvoráci prohrají, čeká je baráž. Případným vítězstvím by se nad svého soupeře dostali v tabulce a záchranu by museli potvrdit o týden později domácí výhrou proti Přerovu.

Branky: Groh 6, Jůza 3, Fiedor 3/1, Kotík a Bělohlav po 2, Voňka, Klouček, Zelinka po 1, Kulhánek 1/1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Bělohlav, Jůza, Etrich, Kotík, Fiedor, Kulhánek, Voňka, Groh, Železňák, Klouček, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň

Sedmičky: 4/2 – 3/2

Vyloučení: 4:6

Diváků 250

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *