Východočeská liga

Házená TJ Turnov – 1. HK Dvůr Králové 26:28 (13:14)

Své jarní odvetné boje zahájila v sobotu také rezerva mužů. Zajížděla na půdu Turnova a rozhodně chtěla uspět.

Od samého začátku se Dvůr ujal vedení a to si udržoval celý první poločas. Rozhodující náskok se ale svěřencům trenéra Schmidta vybudovat nepodařilo a domácí Turnov se stále držel relativně na dostřel. V útoku se prosazoval zejména Jůza, se kterým si na brankovišti Turnov nedokázal poradit. Škoda lehkovážného závěru poločasu, když domácí tým využil nekoncentrovanosti Dvora ke snížení na pouhou jednu branku.

Od začátku druhé půle opět Dvoráci pod taktovkou trojice Jůza, Etrich a Šimek navyšovali svoje vedení, které narostlo až na 5 branek. Tento náskok Dvůr dokázal udržovat dobrou hrou až do koncovky druhé půle a bylo tak rozhodnuto. Turnov ještě v závěru korigoval a tak konečný výsledek je 26:28.

Dvoru spolehlivě zachytali oba brankáři, střelecky se dařilo výše zmíněné trojici, ale výhra je výsledkem dobrého kolektivního výkonu a pochvalu zaslouží všichni členové týmu. Mrzet mohou snad jen 4 zahozené sedmičky, to by se v dalších zápasech nemuselo vyplatit. Dva body z Turnova budou mít na konci soutěže určitě svoji cenu.

Branky: Jůza 12/4, Šimek a Etrich 6, Gogolák 2, Picha a Jokl po 1

Sestava: Šturma, Janeček – Šimek, Etrich, Labský J., Labský M., Gogolák, Jokl, Jůza, Zorád, Picha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *