Dvoráci budou dohánět manko 4 branek

KP Brno – 1. HK Dvůr Králové 31:27 (13:13)

Úvodní zápas baráže o udržení v extralize sehrál Dvůr na půdě Brna. Domácí suverén 1. ligy si v domácím zápase hodně věřil a nastoupil v kompletní sestavě. Týmu 1.HK se do sestavy po zranění vrátili Hracha a Klouček. Utkání se odehrálo ve slavnostní atmosféře oslav 90 let brněnské házené.

Zápas začalo o mnoho lépe domácí družstvo. V 6. minutě to bylo 4:0, když Dvoráci nedokázali zastavit úvodní nápor Brna, ale hlavně neproměňovali své šance. Po této fázi hry se ale zápas vyrovnal. Dvoru začala vycházet trpělivá hra v postupném útoku a kombinace zakončoval hlavně na pivotu dobře hrající Jůza. Když se k němu přidali také na spojkách Klouček s Grohem, bylo ve 22. minutě srovnáno. Na hřišti se však začalo poměrně jiskřit. Na obou stranách byly k vidění hodně tvrdé zákroky, trestáni však byli pouze hráči Dvora. Vaněček ale svůj tým podržel, když dokázal zlikvidovat hned 3 sedmičky domácích kanonýrů. Poločas skončil 13:13 a tak druhá půle slibovala dramatickou podívanou.

Dvůr, vědom si ofenzivní síly Brna, se nikam nehnal ani v druhé půli. Naopak domácí se snažili o rychlou hru s častým zakončením a právě to jim vyneslo hned v úvodu druhého dějství náskok 3 branek. Záhy šel do sprch po třetím, velmi diskutabilním vyloučení Fiedor.   Dvoráci se ale chytli a neustále se drželi na dostřel i přes častou hru v početní nevýhodě. Bojovnost a nasazení bylo u všech hráčů na palubovce opravdu příkladné. Babčaník držel své spoluhráče dobrými zákroky a v útoku se dařila kombinace zakončované převážně na brankovišti. 10 minut před koncem byl stav 26:25 pro Brno. Do závěru daly oba týmy všechny síly a nutno říci, že více jich měli domácí. Výhra KP v poměru 31:27 je zasloužená, ale odveta slibuje jistě ještě hodně napínavou podívanou.

Branky: Jůza 6, Hracha 5, Groh 5, Klouček 4/1, Kulhánek 3, Zelinka 2, Fiedor a Kotík 1

Sestava: Babčaník, Vaněček, Šturma – Etrich, Kotík, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Hracha, Groh, Klouček, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Macho, Hájek

Vyloučení: 4 – 9, ČK 1 – 1 (Fiedor)

Sedmičky: 7/4 – 2/1

Diváků 800

Utkání se hrálo ve skvělé sportovní atmosféře a diváci byli pro Brno opravdu 8 hráčem na hřišti. Hodně často se ale zdálo, že domácí mají na hřišti ještě další dva hráče…Systém dvou zápasů velel domácím zvítězit a nastřílet co nejvíce branek, naopak Dvůr hrál pomaleji a snažil se maximálně využít chyb brněnského družstva. Bude prohra o 4 branky dobrým výsledkem? To se dozvíme v sobotu 22.5. od 17:00 ve sportovní hale ve Strži, kdy se hraje odveta.