Prohra v posledním zápase

1.HK Dvůr Králové – Sokol Přerov 26:32 (16:16)

Poslední zápas letošní extraligy sehrál Dvůr proti Přerovu. Utkání už nic nemohlo změnit na konečném umístění obou mužstev. Dvůr čeká baráž, Přerov dosáhl na konečné 9. místo.

Celý první poločas byl vyrovnaný, hrála se poměrně bezstarostná házená, kterou tu a tam okořenil tvrdší zákrok. Nervozita někdy zbytečně narůstala hlavně díky nepřesným sudím. Přerov začal lépe a tak Dvůr od začátku dotahoval vedení hostů. Střelecky se dařilo tradičním střelcům posledních zápasů Fiedorovi a Grohovi. Bohužel, další hráči zůstávali, co do střelby branek, pozadu. Poločasová remíza 16:16 byla vzhledem k průběhu utkání zasloužená.

Do druhé půle vstoupili Dvoráci dobře, ujali se vedení, ale to bylo v 37. minutě naposledy. Od stavu 20:19 přišel už tradiční výpadek ve hře. V 50. minutě vedli hosté 28:21 a o výsledku bylo rozhodnuto. V poslední fázi zápasu Dvůr vysunul obranu ve snaze skóre co nejvíc zkorigovat. Z toho pramenilo několik tutových šancí, které ale domácí hráči trestuhodně neproměňovali. Konečný výsledek byl pro tým i pro přítomné diváky zklamáním. Přerov vyhrál bez většího úsilí 32:26, když domácí tým výhru soupeři hodně usnadnil.

Utkání rozhodnul už tradiční výpadek Dvoráků ve druhé půli, když hra v podání Dvora naprosto ztratí tempo, kdežto soupeři stačí k vedení držet svou hru na stejné úrovni. Vítězství tak Dvorácí svému soupeři nabídnou na zlatém podnosu. Na zvrat potom už síly nejsou. Dvůr čeká baráž a v té je potřeba nesrovnatelně více bojovat, mít zaujetí pro hru a do hry dát hlavně srdce.

Branky: Fiedor 9/1, Groh 7, Zelinka 2, Tesař 2, a Jůza 2, Šimek, Etrich, Kotík a Kulhánek 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Šimek, Gogolák, Etrich, Kotík, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Groh, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Průcha, Vetrovský

Sedmičky: 2/1 – 4/3

Vyloučení: 7 – 5

Diváků 120

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *