Už jsme zase prvoligoví…

1.HK Dvůr Králové – KP Brno 30:33 (15:14)

Do barážové odvety nastupoval domácí tým se ztrátou 4 branek na svého soupeře s vědomím, že ho čeká těžká práce. Domácí i hosté si před utkáním věřili a tak se očekávala velká bitva. Brnu chyběl v sestavě zraněný Mičola, domácí družstvo bylo kompletní.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, soupeři si vzájemně nic nedarovali a jejich nasazení bylo opravdu enormní. Dvoráci přežili několik oslabení, v útoku se dařilo Hrachovi, ten se z křídla nemýlil, ale náskok si Dvůr nevypracoval. Brno trpělivě trestalo každou chybu v obraně domácího týmu a tak se Dvůr prakticky nedostal do rychlého protiútoku a tudíž k jednoduchým brankám. Poslední desetiminutovka Dvoru vyšla, trefili se Groh, Fiedor a Jůza a byl tu náskok 15:12. Brno ale stačilo před odchodem do šaten dvěma brankami zkorigovat na poločasových 15:14. Právě tyto branky před koncem poločasu byly možná zlomové.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Skóre narůstalo na obou stranách stejně a tak se brankový trhák Dvoráků nekonal. Naopak, neproměňování šancí domácích dalo křídla Brnu a to se dostalo do dvoubrankového vedení. V těchto momentech domácí tým brankově táhl Kulhánek a velkou bojovností všech hráčů ještě svitla Dvoru naděje. Stav se obrátil na 26:24 pro Dvůr a do konce hrací doby bylo relativně daleko. To co sráželo tým domácích po celou sezonu v extralize přišlo ale i nyní. Jasné brankové příležitosti zůstávaly nevyužity, v útoku přišly zbytečné ztráty a Brno si tak závěr zápasu pohlídalo. Hra vabank už Dvoru nepřinesla nic. Výhra hostů 33:30 byla zasloužená. Halou ve Strži se tak mísila obrovská radost v týmu hostí a velké zklamání domácích.

V součtu obou utkání bylo Brno lepším týmem a postup do extraligy si tak vybojovalo zcela zaslouženě. V týmu mělo více osobností a navíc také aktuálně lepší sportovní formu než Dvoráci. Tým trenérů Šulce a Hrachy bojoval, snažil se, ale to nestačilo. Tolik neproměněných šancí včetně sedmiček si žádný tým nemůže v tak vypjatých zápasech dovolit. Po ročním působení v nejvyšší soutěži v ČR se tak 1.HKDK vrací zpět do 1. ligy.

Díky všem fanouškům za skvělou podporu a fandění!

Branky: Hracha 8/2, Kulhánek 6, Groh 4, Fiedor 4/1, Klouček 3, Jůza 3, Zelinka 2

Sestava: Babčaník, Vaněček – Etrich, Fiedor, Kotík, Jůza, Kulhánek, Hracha, Groh, Klouček, Zelinka, Tesař, Picha, Voňka

Rozhodčí: Skružný, Kavulič

Sedmičky: 8/4 – 6/4

Vyloučení: 9 – 3

Diváků 410