Východočeská liga

Házená Sokol Železný Brod – 1. HK Dvůr Králové „B“ 25:25 (14:14)

Ke druhému utkání jarní části soutěže zajížděl tým kouče Schmidta na půdu tradičního soupeře. Železný Brod ve svém bouřlivém domácím prostředí body nerozdává, navíc se utkání hrálo poněkud netradičně v páteční podvečer.

Zápas začali Dvoráci hodně špatně. Po úvodních 10 minutách prohrávali 6:1 a hra se vůbec nedařila. Potom se ale Dvoru chytla dvojice střelců Picha, Černý a skóre bylo v 17. minutě srovnané na 7:7. Navrch měl v tuto chvíli jednoznačně Dvůr a vypracoval si náskok, o který ale v závěru poločasu přišel.

Druhý poločas byl po celou dobu vyrovnaný. Dvoráci si často vylámali zuby na domácím brankáři, ale také Šturma v brance Dvora chytal výborně. Kdyby Dvoráci proměnili alespoň polovinu vyložených šancí, nebylo na konci zápasu co řešit. Na šance se ale házená nehraje a tak po celý druhý poločas Dvůr dotahoval jednobrankové vedení Brodu. V posledních minutách už branka nepadla ani na jedné straně a tak se soupeři rozešli zaslouženě smírně – 25:25.

Zápas byl hrán ve velmi dobré atmosféře, bohužel ke kvalitě hry absolutně nepřispěla dvojice sudích, která utkání naprosto nezvládala a to na obě strany. Na hřišti se tak chvílemi hodně jiskřilo pouze za nečinného přihlížení „zajímavých“ sudí…Dělba bodů je naprosto zasloužená a pochvala patří celému týmu, bod ze Železného Brodu má svou cenu.

Branky: Picha 7, Černý 5, Labský J. 3, Gogolák 3, Jůza 3/3, Etrich a Šimek po 2

Sestava: Šturma, Novák – Šimek, Gogolák, Etrich, Jokl, Jůza, Černý, Picha, J. a M. Labských

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *