Zápas o vše nakonec zvládl Frýdek

SKP Arcimpex Frýdek-Místek – 1. HK Dvůr Králové 34:27 (16:12)

To, čemu se snažili vyhnout se nakonec stalo. Nedělní utkání play–out ve Frýdku–Místku rozhodlo, že si královédvorští extraligoví házenkáři zahrají baráž o setrvání v nejvyšší soutěži pro příští rok.

Oběma týmům šlo ve vzájemném souboji o hodně. Pouze vítěz mohl pomýšlet na definitivní záchranu v letošním ročníku Zubr extraligy. A lepší vstup do utkání měli hosté, kteří ve 3. minutě vedli 3:0. Poté ovšem udeřili domácí, kteří během následujících čtyř minut dokázali zcela obrátit průběh střetnutí na 5:3. Dvoru se podařilo ještě dvakrát srovnat stav (5:5 a 7:7), v závěru poločasu již ale Frýdečtí odskočili na šestibrankový rozdíl 15:9 a své vedení si udržovali prakticky až do závěrečného klaksonu.

Již tuto sobotu čeká na Dvoráky poslední utkání play–out, na domácí palubovce přivítají Přerov.

„Tento zápas o ničem nerozhoduje, ale chceme před domácími fanoušky určitě vyhrát. Nic se však nezmění na tom, že baráž budeme hrát my,“ konstatoval Miloš Kastner.

Baráž se hraje na dvě utkání systémem doma – venku. Házenkáři 1. HK Dvůr Králové už znají svého soupeře, kterým je vítěz první ligy KPS Brno. „Určitě to není špatné družstvo, každé utkání je ale jiné. Měli bychom každopádně zúročit roční zkušenost z extraligy. Pokud budeme kompletní, máme naději uspět,“ dodal.

Branky: Fiedor 8/2, Groh 7, Etrich a Zelinka 3, Jůza a Voňka 2, Klouček a Tesař 1

Sestava: Babčaník, Vaněček – Gogolák, Jůza, Etrich, Kotík, Fiedor, Voňka, Groh, Klouček, Zelinka, Tesař

Rozhodčí: Hájek, Macho

Sedmičky: 6/5 – 3/2

Vyloučení: 5:5

Diváků 308

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *