Mladší žáci přeborníky kraje, starší jsou druzí

HázenáV posledním kole krajského přeboru žactva si mladší žáci našeho 1. HKDK zajistili dvěma vítězstvími titul krajského přeborníka a zúčastní se ve dnech 18.6 – 21.6 republikového finále v Olomouci. Starší žáci po sobotní porážce v Ledči nad Sázavou, v neděli oplatili podzimní porážku Pardubicím a pojistili si druhou příčku Východočeského krajského přeboru

Mladší žáci

1.HK Dvůr Králové n/L  – SKP Pardubice  26 : 9 ( 15 : 6 )

Po rozpačitém začátku utkání, kdy prohrávali naši žáci 2 : 0 aktivní obranou s rychlým přechodem do útoku začali předvádět svoji pestrou hru a šňůrou dvanácti gólů se dostali do vedení 12 : 2  a svému soupeři do konce zápasu nedali žádnou naději na přijatelnější výsledek.

O branky se rozdělili:

Jirousek Dominik 7, Kirschbaum Jan 6, Koblasa Rudolf 5,Macejka Štefan 4,  Picha Lukáš 2 a     Voňka Petr 2

1.HK Dvůr Králové n/L  – SKP Pardubice  25 : 13 ( 13 : 7 )

Ve druhém utkání šli naši žáci rychle do vedení a po pěkných kombinačních akcích svůj náskok neustále zvyšovali a znovu svého soupeře jednoznačně přehráli.

O branky v tomto utkání se rozdělili:

Kirschbaum Jan 7, Jirousek Dominik 5, Picha Lukáš 5, Koblasa Rudolf 4, Macejka Štefan 2, Chmelík Patrik 1 a Vitvar Jan 1

Starší žáci

TJ KF Ledeč nad Sázavou  – 1.HK Dvůr Králové n/L  18 : 17 ( 8 : 9 )

V dobře rozehraném utkání předváděli naši žáci opět líbivou kombinační házenou. Bohužel neproměňováním vyložených brankových příležitostí se nepodařilo od svého soupeře vzdálit. Ten trpělivou hrou držel s našimi hráči krok. Rozhodující moment celého utkání byl vstup do druhého poločasu. Neproměněním několika jasných šancí našich hráčů se domácí dostali do tříbrankového trháku. V dramatické koncovce se podařilo našim hráčům dostat do vedení 17 : 16, ale zahozením několika slibných šancí utkání v samém závěru ztratili. Velmi dobrý výkon opět podal náš brankář Robert Boháč.

O branky se rozdělili:

Tomeš Tomáš 11, Neumann Jan 4, Vrána Jan 1,  Čipera Josef 1

1.HK Dvůr Králové n/L  – SKP Pardubice  27 : 24 ( 12 : 11 )

Od samého začátku naši hráči  dotahovali náskok svého soupeře a až v závěru poločasu se podařilo dostat do jednobrankového vedení. Rozhodující moment celého zápasu, byl vstup do druhého poločasu. Soupeř na náš vyrukoval s dvojnásobnou osobní obranou, která však byla málo důrazná. Naše obsazené spojky  pronikaly do rozhozené obrany soupeře a nabídnuté šance  snadno proměňovaly. Během šesti minut se naši hráči dostali do osmi brankového trháku a utkání v pohodě dotáhli do vítězného konce.

O branky se rozdělili:

Tomeš Tomáš 12, Vrána Jan 10, Neumann Jan 4 a Vitoušek Matěj 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *