Vítězný víkend rezervy mužů

Házená Dvě utkání na závěr sezony měli před sebou svěřenci trenéra Schmidta. V sobotu zajíždělo mužstvo do Ledče nad Sázavou a v neděli tým uzavřel sezonu domácím utkáním s Pardubicemi. V obou zápasech se týmu podařilo zvítězit a zajistit si tak konečnou 2. pozici v letošní tabulce Východočeské ligy.

TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou  „B“ – 1.HK Dvůr Králové „B“  26:33 (13:16)

S velmi úzkým kádrem jel tým bojovat v sobotu do města na krásné řece Sázavě. V dresu Dvora se představil také matador Hracha st.. Tým oslabil ještě brzkým zraněním Jokla, ale dobře hrající družstvo to nezastavilo.

Od začátku bylo utkání vyrovnané, ale mírně navrch měli Dvoráci. Střelecky se prosazoval Hracha a Černý a tak Ledeč pouze dotahovala. Poločasové vedení o 3 branky bylo zasloužené.

Hned na začátku druhé půle Dvůr náskok zvýšil na 19:14 a měl utkání pevně ve své režii. Brankově se prosazovali všichni hráči, zvláště Etrich dělal svou rychlostí v obraně domácích řádnou paseku. Ledeč se před závěrečnou fází zápasu nadechla k náporu, ten ale utnula poslední pětiminutovka. Tu Dvoráci vyhráli 5:2 a tak mohli slavit pohodlné vítězství 33:26.

Branky: Etrich 8, Hracha st. 7, Picha 6/1, Černý 5, Šimek 4, ing. Gogolák 3

Sestava: Janeček – Černý, Šimek, ing. Gogolák, Hracha st., Jokl, Etrich, Picha

1.HK Dvůr Králové  „B“ – SKP Pardubice „B“  28:19 (15:9)

Poslední zápas sezony sehráli Dvoráci proti Pardubicím, tedy týmu, který je na podzim dokázal porazit. Sestavu oproti sobotnímu utkání vyztužili Zelinka, Labský J. a také „Ital“ Richter.

Od začátku se Dvoráci do svého soupeře řádně zakousli. V 10. minutě to bylo 6:3, když hlavní zbraní domácích byl Šimek, ten byl v prvním poločase k nezastavení. Jeho 8 branek dalo základ k pohodlnému náskoku Dvora do druhé půle. Branku zavřel výtečně chytající Šturma a na pivotu se prosazoval Zelinka. Stav po první půli 15:9 pro domácí.

S chutí hrající domácí tým vstoupil dobře i do druhé půle. Svoji nezaměnitelnou „vykláněčku“ předvedl Hracha st. a náskok Dvora rostl. Jedinou slabší chvilku v zápase si Dvůr vybral mezi 36. a 41 minutou, to Pardubice snížili na rozdíl 5 branek. Otěže utkání ale v rukou drželi pevně Dvoráci. Něco ze svého umění ukázal také „italský host“ Richter a zápas spěl v pohodovém tempu ke svému závěru. Konečný výsledek 28:19 byl odměnou jak pro samotné hráče, tak pro diváky.

Branky: Šimek 11/2, Hracha st. 4, Zelinka 4, Etrich 4/1, Richter 3, Picha 1, ing. Gogolák 1/1

Sestava: Janeček, Šturma – Picha, Černý, Šimek, ing. Gogolák, Hracha st., Zelinka, Etrich, Labský J., Richter