1. ligaČlanky

Bez proměňování šancí nelze vyhrát

TJ JM Chodov – 1.HK Dvůr Králové 26:23 (14:10)

Druhý zápas v soutěži sehráli Dvoráci v neděli v Praze. Soupeřem jim bylo domácí družstvo Chodova, tedy tým, se kterým sehrál 1.HKDK v minulých letech několik přípravných duelů. Vzájemné soutěžní klání to však bylo premiérové. Dvůr jel v kompletní sestavě, tedy i s Michalíkem, který první kolo nehrál.

Kdybychom srovnávali vstupy do utkání v zápasech s Novým Veselí a s Chodovem, mohli bychom říci, že byly naprosto identické. Dvoráci měli úvod zápasu stejně špatný v obou duelech, jako by se ani nic nemohlo stát. Ale stalo se. Stav 4:0 v 6. minutě a znovu tedy vidina dotahování náskoku soupeře. To šlo ale velmi těžko, nedařila se střelba, která byla často z nepřipravených pozic, váznul totiž pohyb a potažmo kombinace. Důrazní domácí navíc dělali starosti Dvoru i v obraně, situace často dohrávali až do jasných příležitostí a ty s jistotou proměňovali. S tím, že to často bylo na hranici pravidel (hlavně kroky) si dvojice sudích problémy nedělala. Střelecky držel Dvůr nad vodou Michajlík, tomu jedinému vycházela střelba i z větší vzdálenosti, jinak dvorské spojky střelecky mlčely. Pěkné individuální akce předvedl také Hracha a dvěma proměněnými sedmičkami se přidal také Jůza. Stav 11:9 v 26. minutě už vypadal mnohem lépe než ten na začátku, závěr poločasu však Dvorákům příliš nevyšel. Poločasový stav 14:10 byl vzhledem k průběhu hry zasloužený, Dvůr nehrál dobře.

Po přestávkové domluvě věřil tým trenéra Hrachy v obrat. Úvod druhé půle byl ale jen pokračováním obrazu hry z poločasu prvního. Domácí si stále celkem bez problémů drželi náskok, za Dvůr se prosazovali z křídel Kořínek, Hracha a Kotík. Hra se poněkud přiostřila a od 45. minuty toho dokázali Dvoráci využít. Rozhodčí trestali fauly domácího týmu a přesilovky Dvoru šly. Úsek hry mezi 43. – 52. minutou vyhrál 1.HKDK 7:3 a bylo srovnáno na 22:22, zdálo se, že je Dvůr na koni. Nápor hostů nezlomilo ani velice přísné vyloučení Babčaníka, Novák ho v brance zastoupil s jistotou. Červenou kartu dostal také domácí brankář, to se zdálo být pro domácí jako velká ztráta, protože domácí gólman byl pro Dvůr velikou překážkou. Koncovka zápasu byla tedy otevřená. Dvoráci mohli jít do vedení, ale přišla neproměněná sedmička a hodně zbytečná technická chyba. A toho domácí tým beze zbytku využil, vstřelil 3 branky v řadě a o výsledku tak prakticky rozhodl. V závěrečných 8 minutách vsítil Dvůr jedinou branku, a proto na výhru pomýšlet nemohl. Domácí vyhráli utkání zaslouženě. Konečný výsledek 26:23.

Zápas si Dvoráci prohráli naprosto sami. Opět velice špatný vstup do utkání, ale hlavně stará bolest týmu – neproměňování jasných příležitostí. Hráči nedokázali proměnit 3 trháky, 3 sedmimetrové hody, jasné šance z  pivota a navíc se příliš nedařila střelba ani spojkám. S takovou produktivitou se zápas snad ani nedá vyhrát. Rozhodně je na čem pracovat, tým má velké rezervy. Pozitivem zápasu bylo, že ani za nepříznivého stavu Dvůr nepřestal bojovat o výsledek a dokázal se vrátit do zápasu.

Branky: Hracha 5, Michajlík 4, Kořínek 3, Jůza 3/2, Fiedor, Kulhánek, Groh a Kotík 2

Sestava: Šturma, Novák, Babčaník – Gogolák, Etrich, Kotík, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Hracha, Groh, Kořínek, Michajlík, Zelinka

Rozhodčí: Krafka, Krafka

Vyloučení: 4 – 3 (ČK 1:1 – přímá Babčaník)

Sedmičky: 7/3 – 5/2

Diváků 80

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *