Debakl v Bystřici

TJ Bystřice pod Hostýnem – 1.HK Dvůr Králové 43:29 (23:13)

Dalším kolem pokračovala v sobotu 1. liga. Dvoráci cestovali do Bystřice bez křídel Hrachy a Kotíka, ale s odhodláním zopakovat výborný výkon z utkání s Náchodem. Čekal se určitě zajímavý střet dvou týmů, které nedávno nastupovali v extralize. Tyto předpovědi vzaly za své, protože Dvůr předvedl ještě horší výkon než v prvním utkání venku na Chodově.

Zápas začal hodně svižně, ale ani jednomu týmu se nedařilo nabízené šance proměňovat. S postupujícím časem měli navrch domácí tým, navíc Dvoráci v útoku vytvářeli hodně zbytečné technické chyby. V brance držel Dvůr ve hře Babčaník a v útoku se dařila střelba. Stav 12:9 v 18. minutě nebyl rozhodně špatný, pak ale nastal v utkání zlom. Brankář Dvora dostal za oplácení červenou kartu a hra týmu trenéra Hrachy se začala sypat jako pověstný domeček z karet. Domácí nemilosrdně trestali všechny chyby Dvora, jeden jednoduchý gól z trháku střídal druhý a Dvoru se nápor domácího týmu nedařilo vůbec zastavit. Navíc obrana 1.HKDK snad ani neexistovala.  Poločas 23:13 a utkání prakticky rozhodnuto.

Ve druhém poločase chtěl Dvůr zápas zkorigovat a ukázat, že bojovat o výsledek umí. Hned v úvodu se ale na hřišti začalo dost jiskřit, což vyvrcholilo ošklivým faulem na Groha. Zákrok na obličej viděli všichni v hale až na dvojici sudích…Skóre nadále rostlo ve prospěch Bystřice, navíc hrál Dvůr nedisciplinovaně. Přímé červené karty viděli z blízka také Kulhánek s Jůzou, byly přísné, ale omluva to rozhodně není. Poté se hra celkem uklidnila a také vyrovnala. Prosazovali se s velkým sebezapřením hrající Groh a Fiedor a Dvůr předvedl, že házenou umí. S výsledkem už nešlo dělat nic. Z Bystřice si tak Dvůr odvezl výprask 43:29.

Výkony Dvoráků doma a venku se snad ani nedají srovnávat. Na Chodově a teď v Bystřici to bylo stručně řečeno prostě bída. Domácí zkušený tým předčil 1HKDK prakticky ve všech činnostech. Ze zápasu si musí všichni vzít ponaučení ,ale důležitější asi bude na něj co nejrychleji zapomenout. Bystřice má kvalitní tým a body doma rozdávat nebude. Dalším problémem budou červené karty. Babčaník obdržel už druhou přímou a zřejmě tak proměnil podmínečný trest s odkladem na zákazy startu v několika zápasech. Chybět v následujících utkáních asi i nepříjemně zraněný Groh. Situace nikterak dobrá…Ještě poznámka k sudím. Po čtyřech zápasech,čtyřikrát naprosto jiné rozhodování. Každá dvojice zkrátka píská naprosto odlišně a to hlavně ve vypjatých fázích utkání.

Branky: Groh 8, Fiedor 6, Michajlík 4/3, Kulhánek 3, Šimek 3, Zelinka 2, Jůza 2, Etrich 1

Sestava: Babčaník, Novák – Šimek, Gogolák, Etrich, Labský, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Groh, Kořínek, Michajlík, Zelinka

Rozhodčí: Švidernoch, Kosa

Vyloučení: 6 – 5 (ČK 1 – 3 přímé, Babčaník, Kulhánek, Jůza)

Sedmičky: 5/4 – 4/3

Diváků 140

Další zápas hrají Dvoráci tuto sobotu 23. 10. od 17:00 hodin ve sportovní hale ve Strži. Soupeřem jim bude družstvo Litovle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *