Domácí ztráta bodů

1. HK Dvůr Králové – Tatran Litovel 28:30 (11:16)

Třetí domácí zápas sehráli Dvoráci proti Litovli. Jednoznačným cílem bylo získat 2 body, protože ve vyrovnané tabulce soutěže je každá domácí ztráta velmi znát. Dvůr nastoupil do utkání bez nejlepšího střelce Groha, který se zranil v utkání s Bystřicí.

Velmi pěkná návštěva viděla od začátku vyrovnanou partii. Hosté sázeli na střelbu z větší vzdálenosti a ta se jim dařila. Domácí se snažili prosadit kombinační hrou, často své akce dohrávali do křídel, hlavně pravá strana ale neměla v sobotu svůj den. Nicméně v 8. minutě vedl Dvůr 5:3 a předváděl pohlednou hru. Litovel držela na dostřel hra jejich spojek. Branky z velké vzdálenosti vyhnaly Babčaníka z branky. Do té nastoupil letos debutující Janeček a chytil se více než dobře. Hosté ale skóre obrátili na svou stranu a tak dotahoval Dvůr. Sedmičky opět neomylně proměňoval Michajlík, na střední spojce se prosadil také navrátilec do dvorského dresu Junek. Závěr poločasu ale domácím nevyšel. Střed obrany přestal fungovat a toho využili hosté čtyřbrankovou šňůrou. Na branky z prostoru pivota neměl Janeček šanci reagovat. Poločasový výsledek nebyl pro Dvoráky vůbec dobrý – 11:16.

Začátek druhé půle Dvůr trestuhodně doslova prospal. Hostující Tatran své vedení pohodlně navýšil na rozdíl až 9 branek a to ještě v brance několikrát skvěle zachránil Janeček. Dvoru nešly ani přesilovky, vypadalo to na ručník…Ve 48.minutě byl stav 18:26 a ve zvrat věřila asi už jen hrstka domácích fanoušků. Dvoráci se ale nevzdávali a do svého soupeře se řádně zakousli. Svou hru zkusili co možná nejvíce zrychlit a akce rychle zakončovat. A to se dařilo. Diváci se dostávali do varu a emoce vzplály také na hřišti. To když hostující hráč naprosto nesmyslně ze sedmičky napálil přímo do hlavy stojícího Janečka, za což viděl zcela po právu přímou červenou kartu. Také tato situace vlila domácím hráčům krev do žil. Dvůr začal mocně dotahovat a hosté najednou naprosto vypadli z role. To samé se ale dá říci i o dvojici sudích, ta závěrečnou fázi utkání naprosto nezvládla. Hrací plocha se postupně měnila v ring a některé zákroky na obou stranách byly opravdu za samou hranou tvrdosti. Divák si ovšem přišel na své. V 56. minutě domácí dotáhli na 26:28 a šance alespoň na remízu stále žila. Celý tým Dvora maximálně bojoval, ale hra na absolutní riziko nemohla vycházet až do konce utkání. V rychlém přechodu přišly chyby a také ne všechny šance se podařilo brakově realizovat. Hosté proměnili klíčovou sedmičku a utkání už poté zkušeně z rukou nepustili. Konečný výsledek 28:30 a smutek v domácím táboře.

Kdyby Dvoráci hráli v takovém nasazení jako v posledních 15 minut celý zápas, pak nemohli odejít ze hřiště poraženi. Domácí výpadek na konci první a začátku druhé půle hosté absolutně využili k vybudování náskoku, tato pasáž hry se Dvoru hrubě nepovedla, hlavně obrana vůbec nefungovala. Domácí prohra hodně mrzí, ale na druhou stranu není třeba propadat nějaké panice. Je teprve začátek soutěže a tabulka 1 .ligy je velice vyrovnaná. Ale už je nejvyšší čas zabrat!

Poděkovat je třeba divákům. V hale byla skvělá atmosféra a právě fanoušci byli dalším hráčem pro Dvůr. Porážka proto mrzí ještě víc.

Branky: Michajlík 9/5, Kulhánek 5, Hracha 5, Fiedor 4, Kotík 2, Junek 2, Zelinka 1

Sestava: Babčaník, Janeček – Picha, Etrich, Kotík, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Hracha, Junek, Kořínek, Michajlík, Zelinka

Rozhodčí: Novotný, Bauer

Sedmičky: 6/5 – 5/3

Vyloučení: 5 – 8 ( ČK 0:1)

Diváků 280

Tento víkend má soutěž pauzu. Dvůr si ale předehraje utkání 11. kola a zajíždí tak do Ostravy, kde by se mělo hrát v sobotu 30. 10. od 17:00. Tým by měl cestovat do Slezské metropole kompletní, tedy i s Grohem. Ostrava je zatím v soutěži jako jediná bez bodu a tak by se Dvůr měl chytit, body z venku by se moc hodily. Už kvůli dlouhému cestování nebude ale zápas nikterak jednoduchý, ba právě naopak. Držte nám v sobotu palce alespoň na dálku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *