Zasloužená výhra v derby

1.HK Dvůr Králové – TJ Náchod 31:22 (14:11)

Sobotní podvečer byl v hale ve Strži ve znamení tradiční házenkářské bitvy Dvůr vs. Náchod. Oba týmy měli v tabulce po dvou odehraných kolech na svém kontě 2 body a vzhledem k tomu, že se oba týmy velmi dobře znají a minulá střetnutí byla vždy vyrovnaná, tak se čekal zajímavý zápas. Obě družstva nastoupila v nejsilnějším možném složení.

Na rozdíl od úvodních zápasů v 1. lize, tentokrát Dvoráci zachytili úvod duelu a tak nemuseli složitě dotahovat náskok soupeře. Náchod se sice ujal od začátku jednobrankového vedení, ale domácí tým kontakt neustále udržoval. Ani jedno z mužstev se neprosazovalo zrovna lehce, obrany totiž úvodních 20 minut jasně dominovaly. Brankově se prosazoval Michajlík, který neomylně proměňoval sedmičky, ty byly v posledních zápasech hodně velkou slabinou Dvora. Jistotu týmu dodával také velmi dobrý Babčaník v brance. O tom, že do šaten půjdou spokojenější svěřenci trenérů Hrachy a Pichy rozhodla šňůra 5 branek v závěru poločasu. Dvakrát se prosadili Kulhánek a opět ze sedmiček Michajlík, po góle přidali na křídle excelující Kotík a ze spojky Groh. Vedení 14:11 po první půli bylo velice slibné.

Začátek druhého dějství byl vyrovnaný, starosti obraně Dvora dělala hlavně dvojice Klouček – Štefan v dresu Náchoda. Právě pokrytí těchto hráčů, to byl klíč k výhře domácích. Dvorákům se to v druhém poločase povedlo téměř dokonale. V útoku, který řídil na rozehrávce Michajlík, se střelecky velmi dařilo. Prakticky ze všech pozic byl Dvůr nebezpečný, navíc brankáři Náchoda rozhodně neměli svůj den. Právě v brankářích byl asi největší rozdíl mezi oběma týmy, Babčaník chytal skvěle. Dvoráci svůj poločasový náskok drželi, navíc s přibývajícím časem ho dokázali navyšovat. V 50. minutě bylo rozhodnuto, stav 25:18 byl i vzhledem k průběhu hry dostatečný. Brankově se prosazovali hlavně spojky Groh s Kulhánkem, smůlu z předchozích utkání protrhl také Zelinka, kterému patřil závěr zápasu. Náchod v závěru tempu Dvora nestačil, navíc Babčaník předváděl místy až exhibiční zákroky. Konečný výsledek 31:22 byl zasloužený.

Dvůr předvedl v sobotu kvalitní kolektivní výkon, skvěle pracovala obrana a také útok snesl přísnější měřítko. Nezbývá, než na tento výkon navázat.

Zápas se hrál ve velmi pěkné sportovní atmosféře, za podporu všech diváků díky!!!

Branky: Groh 7, Michajlík 6/6, Kotík 5, Kulhánek 5, Zelinka 4, Fiedor 3, Kořínek 1

Sestava: Babčaník, Novák – Šimek, Picha, Kotík, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Hracha, Groh, Kořínek, Michajlík, Zelinka

Rozhodčí: Králíček, Letev

Sedmičky: 6/6 – 4/4

Vyloučení: 3 – 5

Diváků 280

Příští kolo 1. ligy sehrají Dvoráci v sobotu 16.10. od 17:00 v Bystřici pod Hostýnem. A bude to určitě velice těžký zápas. Bystřice doma body rozhodně nerozdává a má ve svém středu řadu zkušených hráčů, kteří prošli extraligou. Dvůr ale rozhodně zbraně neskládá a pojede na Moravu bojovat o body. Držte nám proto palce alespoň na dálku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *