Ani v Ostravě se nezadařilo

Z utkání Karviná - Dvůr Králové.

TJ Sokol Ostrava – 1.HK Dvůr Králové 28:23 (14:9)

O víkendu měly všechny soutěže házené reprezentační přestávku ,ale Dvůr si utkání 11. kola v Ostravě po domluvě obou klubů přehrál právě v této pauze, konkrétně v sobotu. Dvůr cestoval v trochu pozměněné sestavě s odhodláním napravit domácí bodovou ztrátu s Litovlí a hlavně konečně předvést dobrý výkon i mimo svou palubovku. Nutno říci, že výkon v Ostravě byl snad úplně ten nejslabší.

Začátek zápasu byl vyrovnaný do 10. minuty, potom domácí utekli na rozdíl 5 branek a tento náskok bez velkého úsilí drželi až do konce poločasu. V dresu Dvora snesli přísnější měřítko snad jen Kotík a Babčaník, jinak to byla velká bída. V prvním poločase bylo ve hře Dvoráků jen málo dobrých okamžiků. Většinu branek dal domácí tým po chybách Dvora velmi jednoduše. Na druhou stranu se se ztrátou 5 branek ve druhém poločase rozhodně dalo něco dělat.

Ve druhé půli hra Dvora poněkud zvedla, ale stále to nebylo ono. Když už přišla branka po dobré kombinaci, tak na to navázala chyba v obrané fázi a náskok Ostravy se tak nedařilo stáhnout. Brankově tým táhli Fiedor s Grohem a začalo to vypadat na možný obrat. Dvoráci využili 2 po sobě jdoucí přesilovky a 15 minut před koncem to bylo 22:20. Po tomto momentu ale přišly další chyby v rozehrávce a výkon Dvora se vrátil do kolejí první půle. Závěr zápasu se svěřencům trenéra Hrachy vůbec nepovedl a tak konečný výsledek znamená naprosto zaslouženou výhru domácích 28:23.

Dvoru se prostě nedaří. Tým se to snaží zlomit, snaha se hráčům nedá upřít, ale právě velké chtění se většinou mění v křeč a hra tím neuvěřitelně trpí. Nezbývá než pracovat dál a věřit, že výsledky přijdou, protože hráči házenou rozhodně nezapomněli. Situace v tabulce už ale není vůbec dobrá. Do konce podzimní části zbývá 5 utkání, z toho 3 doma. Právě zápasy na domácím hřišti, to bude klíč jak obrátit vývoj sezony na stranu Dvora.

Branky: Fiedor 6, Kotík 4, Groh 4, Junek 2, Kulhánek 2, Michajlík 2/1, Picha 2/1, Hracha 1

Sestava: Babčaník, Janeček – Picha, Šimek, Etrich, Kotík, Fiedor, Kulhánek, Hracha, Groh, Junek Vodička, Michajlík, Zelinka

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš

Vyloučení: 3 – 6

Sedmičky: 3/0 – 3/2

Diváků 50

Další kolo soutěže sehraje Dvůr v neděli na půdě momentálně vedoucího týmu 1. ligy SCM Karviné. V současné situaci bude domácí mistrovská rezerva jasným favoritem zápasu, ale třeba zrovna fakt, že v utkání není co ztratit, nakopne Dvoráky k dobrému výkonu a svého soka překvapí. Držte nám v neděli na dálku palce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *