Zlepšený výkon na výhru nestačil

Z utkání Karviná - Dvůr Králové.

HCB OKD Karviná SCM – 1.HK Dvůr Králové 34:25 (18:10)

Další kolo 1. ligy poslalo 1HKDK na půdu vedoucího mužstva z Karviné. Domácí juniorka doma body nerozdává a vzhledem k posledním výkonům Dvora mimo svou palubovku by byla výhra hostů překvapením. Trenér Hracha měl asi hodně zamotanou hlavu z toho, jak poskládat sestavu. Kvůli zranění k utkání neodcestovali Michajlík, Picha a Etrich, z jiných důvodů zůstali doma Šimek, Junek a Jůza. Navíc v týdnu se na 3 měsíce přesunul do Jičína Groh a tak sestava, která nastoupila v Karviné, byla hodně okleštěná. Výkon tomu ale neodpovídal, Dvoráci jako by hodily předchozí výsledky a nepovedená utkání za hlavu a prezentovali se velice solidním výkonem.

Úvod střetnutí byl opatrný, oba týmy se rozjížděly. Do vedení šli domácí, ale Dvůr kontroval a jen nepřesnou střelbou umožnil Karviné jít do brankového trháku. Velkou překážkou byl pro Dvoráky také domácí brankář, ale ani Janeček se nenechal zahanbit a předvedl několik pěkných zákroků. Aby smůly pro Dvůr nebylo málo, tak se asi v 10. minutě zranil Hracha, po špatném dopadu nevydrželo koleno, což znamenalo odjezd do místní nemocnice. Na lavičce Dvora tak zůstali na střídání 2 hráči do pole a brankář. Hosté zbraně nesložili a trpělivou hrou trestali chyby Karviné a šance na zvrat stále žila. Velká škoda neproměněných příležitostí v závěru poločasu, výsledek poločasu mohl být lepší než 18:10. Domácí trestali z rychlých přechodů a proto tedy rozdíl 8 branek.

Po přestávkovém povzbuzení vstoupil Dvůr do druhé půle skvěle, stáhl náskok soupeře na rozdíl 5 branek a tak byl stále o co hrát. Dvoráci se snažili hru zpomalovat, protože s domácími rychlíky nemohli hrát partii nahoru dolů. Tento taktický plán se docela dařilo dodržovat. Karvinou vrátila do sedla stará bolest Dvora a to neproměňování šancí. Ve 45. minutě, když to bylo 25:21 Dvoráci nedali 3 šance v řadě, což definitivně zlomilo utkání na stranu domácích. Posledních 10 minut zápasu už také oslabené sestavě Dvora docházely síly a tak Karviná navýšila konečný stav na 34:25.

Oproti minulým utkáním přišlo určitě zlepšení ve hře Dvora. Celý tým zahrál velice dobře, jmenovat je třeba Gogoláka, který sehrál asi nejvydařenější utkání ve žlutomodrém dresu, ale ani ostatní nezůstali pozadu. Výsledek je vzhledem k průběhu zápasu pro Dvůr až příliš krutý, domácí ovšem vyhráli zcela zaslouženě. Nezbývá doufat, že Dvoráci našli v Karviné svou tvář a v následujících důležitých utkáních budou bodovat. Vzhledem k situaci v tabulce také nic jiného nezbývá.

Stínem zápasu je zranění Karla Hrachy ml., které se ukázalo jako vážnější. Na podzim si Karel už téměř jistě nezahraje.

Celé utkání bylo hráno velmi korektně, k čemuž přispěla svým velice dobrým výkonem také dvojice sudích.

Branky: Kořínek 6/2, Gogolák 5, Kotík 5, Kulhánek 3, Zelinka 3, Vodička 2, Fiedor 1

Sestava: Babčaník, Janeček – Gogolák, Kotík, Fiedor, Kulhánek, Voňka, Hracha, Vodička, Kořínek, Zelinka

Rozhodčí: Novotný, Větrovský

Sedmičky: 3/2 – 2/2

Vyloučení: 3 – 3

Diváků 90

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *