Vydřená výhra

Z utkání Karviná - Dvůr Králové.

1.HK Dvůr Králové – TJ Košutka 29:28 (15:11)

V 10. kole 1. ligy přivítal Dvůr na svém hřišti soupeře z Plzně. Košutka hraje tradičně ve vyšších patrech tabulky a nejinak tomu je i letos. Naopak výsledky Dvora jsou letos nevalné, ale po domácí výhře nad Kostelcem měli Dvoráci v sobotu jediný cíl a to připsat si do tabulky hodně potřebné dva body za výhru.

Začátek byl od Dvora tradičně vlažný, ale více než vedení 2:0 hosté nevytěžili. Od 5. minuty se začali prosazovat i Dvoráci. Základem jejich hry byla dobrá obrana  v čele s Babčaníkem a následný rychlý protiútok. V 11. minutě se domácí tým poprvé dostal do vedení a to po celou dobu první půle nepustil, naopak náskok postupně navyšoval. Na křídle se dařilo Kotíkovi, na spojkách se trefovali „kluci z Hradce“ Kořínek s Michajlíkem. Ve 26. minutě hosté po chybách Dvora v útoku stáhli skóre na 11:10, ale poslední minuty poločasu patřili dobře hrajícím domácím. Dvě branky v rychlém sledu vstřelil Junek, po gólu přidali Kulhánek a Kořínek a do šaten se šlo veseleji domácímu družstvu. Vedení 15:11 bylo po prvních 30 minutách zasloužené.

Úvodních 10 minut půle druhé vyšlo lépe hostům. Náskok Dvora stáhli na rozdíl jediné branky 19:18, ale to už se v brance Dvora rozchytával k výtečnému výkonu Babčaník. Dvoráci se za jeho přispění opět zvedli a ztracený, pracně vybudovaný náskok z prvního poločasu opět získali zpět. Dvě branky vstřelil Šimek a Fiedor a ve 47. minutě to bylo 24:20 pro Dvůr. Potom ale přišla nejhorší fáze hry Dvora. Začala váznout kombinace v postupném útoku a vyrobené chyby hráči Košutky nemilosrdně trestali. Úsek hry od 50. do 55. minuty Dvůr prohrál 1:5, a mohlo být i hůř, jenže Dvoráci měli v brance Babčaníka, který svými zákroky tým podržel a zadělal tak do posledních minut zápasu na drama. Důležitou sedmičku proměnil jistý exekutor Michajlík, ale závěr zápasu měl patřit jinému hráči ve žlutomodrém. V 55. minutě vedli hosté 27:26, vyrovnání zařídil Kulhánek a do vedení poslal Dvůr Fiedor. Košutka v 59. minutě srovnala a Dvoráci měli minutu na poslední akci. Domácí hráči hráli poslední útok hodně trpělivě, hosté akce včas přerušovali. Trpělivost ale došla asi 10 vteřin před koncem sudím, kteří signalizovali pasivní hru. Zodpovědnost na sebe vzal Dan Fiedor a krásnou střelou z rozehrané devítky rozhodl o výhře Dvora. V posledních vteřinkách už hosté nemohli stihnout gólově odpovědět a tak se domácí tým radoval z hodně důležitého vítězství v poměru 29:28.

Zápasu by asi vzhledem k průběhu slušela remíza, ale v závěru se na stranu Dvora přiklonilo štěstí, které se v průběhu podzimu vyhýbalo Dvorákům obloukem. Za bojovnost, nasazení a týmový výkon si tak Dvoráci připsali do vyrovnané tabulky soutěže veledůležité 2 body. Zápas 11. kola v Ostravě si Dvůr předehrál (prohra 28:23) a tak pro tým podzimní část soutěže končí. Zisk 8 bodů je hodně za očekáváním a v zimní pauze je rozhodně na čem pracovat.

Branky: Fiedor 5, Kořínek 5, Kulhánek 4, Kotík 4, Michajlík 4/2, Junek 3, Zelinka 2,Šimek 2

Sestava: Babčaník, Janeček, Šturma – Picha, Šimek, Gogolák, Kotík, Fiedor, Kulhánek, Voňka, Junek Kořínek, Michajlík, Zelinka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *