Odvetná část 1. ligy startuje

Odvetná část 1. ligy startuje

Již tento víkend se po zimní přestávce opět naplno rozběhnou boje v 1. lize mužů.

Dvorákům se podzimní část sezony hrubě nevyvedla a tak tým v jarních odvetách čekají záchranářské práce. Během podzimu družstvo 1.HKDK dokázalo pouze 4x zvítězit, naopak na své konto si připsalo hned 7 porážek. Cíl do jarních odvet je jasný, záchrana v soutěži. Ta povede přes plný bodový zisk z domácího hřiště, ale bodovat se musí podařit i na některých hřištích soupeřů. Právě body z venkovních utkání byly na podzim opravdu hodně daleko a ještě níže v tabulce poslaly Dvoráky dvě domácí porážky. V odvetách tak čeká Dvůr spousta práce.

Zimní příprava proběhla tradičně výhradně v domácích podmínkách. Přípravu zpestřil přátelský zápas v Jičíně (27:34) a také 2 turnaje. Ve Zruči nad Sázavou Dvoráci všechny své duely vyhráli, v Bělé pod Bezdězem skončili po finálové porážce na 2. místě. Na obou turnajích šlo hravě o získání herní praxe a proti vesměs slabším soupeřům se hra dařila tu více, tu méně.

Dvůr vstoupí do jara s prakticky stejným kádrem. Trenér Schmidt již ale bude moct počítat s navrátilcem Grohem, naopak téměř určitě budou chybět matadoři Michajlík, Jůza a Picha. Na hostování z Dukly je připraven odchovanec Vodička.

V neděli do Nového Veselí

První pokusem získat body na hřišti soupeře bude nedělní souboj v Novém Veselí. Domácí tým má v tabulce o jediný bod více a tak se jedná o velice důležitý souboj, který může v druhé polovině tabulky o lecčems vypovědět. Nové Veselí hraje moderní rychlou házenou, opírá se o střelce Najmana (7. nejlepší střelec soutěže) a také o výkony mládežnického reprezentanta Šůstka. Domácí zápasy ve Veselí mají vždy výtečnou atmosféru, početní domácí fandové vytvářejí svému týmu skvělé prostředí a tak Dvoráky čeká opravdu horká půda. Na podzim vyhrál Dvůr doma 29:23. Držte nám palce!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *