Z Veselí jsme se vrátili smutní…

Z utkání Karviná - Dvůr Králové.

TJ Sokol Nové Veselí – 1.HK Dvůr Králové 33:29 (15:11)

První zápas odvetné části 1. ligy sehráli Dvoráci v Novém Veselí. Domácí tým měl před utkáním v tabulce o bod víc a tak se jednalo o důležitý duel. Dvoru v sestavě chyběli distancovaný Fiedor (ČK v posledním podzimním utkání) a k utkání neodcestoval Junek.

Úvod utkání patřil domácím, kteří využívali okýnek v defenzivě Dvora, ale hlavně své šance proměňovali. Dvorákům v první desetiminutovce nešla střelba a navíc se přidala i slušná porce smůly, protože hned 3x trefili tyč. V 15. minutě to bylo 9:4. Potom se ale hra Dvora zlepšila, hlavně obrana pracovala mnohem lépe a skóre se začalo vyrovnávat. Střelecký prapor držel Groh a tak i s jeho přispěním byl ve 21. minutě stav 9:8. Dvoráci museli hodně času bojovat v oslabení, což je stálo hodně sil, navíc domácí si s přesilovkami věděli rady a tak si výraznější vedení vzali v závěrečné části poločasu zase zpět. Poločasový stav byl 15:11.

Druhý poločas ve svém úvodu přinesl vyrovnanou partii, domácí si udržovali náskok z první půle. Branky padali na obou stranách rovnoměrně, za zmínku však stojí červená karta pro Kotíka, jeho zbytečný třetí dvouminutový trest znamenal nejen přesilovku Veselí, ale také oslabení pravé strany sestavy Dvora. Prosazovat se však začala strana levá. Ve 43. minutě byl stav 24:19 a Dvoráci se nadechli k náporu. V brance se chytil Babčaník a 3 branky ve 44. minutě znamenaly, že Dvůr se vzdát nehodlal. Prosazovat se začala křídla Etrich s Vodičkou, důležité sedmičky proměnili Kulhánek a Groh a domácí se začali strachovat o výsledek. V 51. minutě to bylo z pohledu domácích 27:28, ještě v 55. vedli Dvoráci 28:29, ovšem branku, která by znamenala dvoubrankové a tudíž zřejmě rozhodující náskok, se jim vstřelit nepodařilo. Závěr zápasu patřil domácím, Dvoráci vyrobily technické chyby a na zvrat v poslední chvíli už síly nezbývaly.

V neděli se v Novém Veselí hrála poměrně kvalitní házená, ke které přispěly obě družstva. Dvoráci předvedli slušný výkon, škoda už tradičně slabšího úvodu zápasu a množství vyloučení, protože právě síly ze hry v oslabení v závěru hodně chyběly. Věříme, že je na čem stavět a výkony jdou nahoru, ale hlavně to chce body do tabulky a ty z Veselí Dvůr bohužel nepřivezl.

Branky: Groh a Kulhánek 7/2, Kořínek 5/1, Etrich 4, Kotík, Vodička a Zelinka po 2

Sestava: Janeček, Šturma, Babčaník – Šimek, Gogolák, Etrich, Kotík, Kulhánek, Voňka, Groh, Vodička, Kořínek, Zelinka

Rozhodčí: Větrovský, Barták

Vyloučení: 3 – 8 (ČK 0 – 1 Kotík)

Sedmičky: 7/6 – 7/5

Diváků 200

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *