Házenkáři Dvora derby nezvládli

Z utkání Dvůr Králové-Chodov.

TJ Náchod – 1.HK Dvůr Králové 23:18 (11:9)

Prvoligoví házenkáři Dvora nastoupili v sobotním podvečeru k utkání čtrnáctého kola druhé nejvyšší domácí soutěže. Na palubovce Náchoda sehráli východočeské derby a nutno říci, že jim zápas vůbec nevyšel. Nastříleli jen 18 branek, a tak zůstávají v tabulce na nelichotivé desáté příčce.

Svěřenci kouče Karla Schmidta v minulém kole vyválčili body z domácího utkání proti Chodovu a uspět chtěli také v Náchodě. Zde jim ale zápas nevyšel. Celkově byla k vidění podprůměrná házená a derby dvou rivalů zůstalo daleko za očekáváním. Vcelku vyrovnaná první půle znamenala otevřený osud utkání, po přestávce ale byli domácí lepším týmem a zaslouženě získali dva cenné body.

Dvůr tak nadále čeká na úspěch z venkovního prostředí. Za dveřmi své haly letos ještě nezískal ani bod a nadále si tak komplikuje boj o účast v příštím prvoligovém ročníku. Ze skupiny „Čechy“ totiž mohou teoreticky padat i čtyři kolektivy, k definitivní jistotě záchrany se proto Dvoráci potřebují vyšplhat na osmou pozici. Příležitost k tomu budou mít již tuto sobotu, kdy ve Strži od 17 hodin hostí v tabulce třetí Bystřici pod Hostýnem.

Fakta – branky: Kotík 4, Voňka 4/4, Fiedor 3, Etrich a Vodička 2, Zelinka, Groh a Kulhánek 1.

Rozhodčí: Kavulič, Skružný.

Vyloučení: 9:8. ŽK: 3:1, ČK: 0:1 (Kulhánek).

Sedmičky: 1:4.

Diváků: 150

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *