Házenkáři zvládli derby, boj o záchranu však pokračuje

Z utkání Dvůr Králové-Chodov.

1.HK Dvůr Králové – HBC Ronal Jičín B 23:20 (10:8)

Třetí jarní vítězství v řadě! To je slušný výkon, zvlášť v sezoně, v níž se mužstvu vůbec nedaří. Poslední výkony dvorských „ručiček“ ale svádí k optimismu.

Do konce první ligy zbývají tři kola a svěřenci kouče Karla Schmidta mají vše ve svých rukách. Pokud by navíc vyhráli následující utkání v Kostelci na Hané, měli by záchranu soutěže takřka jistou.

Ve sportovní hale při ZŠ Strž byl k vidění slušný duel, v němž se domácí museli obejít bez opory Groha, jenž se v úvodu utkání zranil. Dvoráci jako v předchozích zápasech hráli s nožem na krku a před vlastním publikem si nepřipouštěli nic jiného než vítězství. První poločas byl ve znamení kvalitních obran a střelecky aktivnější byl Dvůr. Svoji herní převahu potvrdil deseti góly a pro druhé dějství si vytvořili potřebný náskok.

Po přestávce pokračovala svižná házená, kterou diváci ocenili. Střelecky se zaskvěl domácí Etrich, jenž stejně jako jičínský Kolomazník nasázel do sítě soupeře šest branek. Nakonec vyhrál Dvůr 23:20 a do závěrečných bojů půjde s těsným náskokem na své pronásledovatele. „Byl to dramatický duel, v němž nás podržel gólman. Dařily se i rychlé brejky a využili jsme takřka každou přesilovku,“ pochvaloval si domácí kouč Karel Schmidt.

Sestava: Babčaník, Janeček – Černý, Voňka, Kulhánek, Groh, Fiedor, Kořínek, Zelinka, Vodička, Gogolák, Etrich, Kotík.

Branky – branky: Etrich 6, Kotík, Kulhánek 4, Kořínek 3, Zelinka 3/1, Fiedor 2, Voňka 1/1

Rozhodčí: Bauer, Novotný

Vyloučení: 3:8. ŽK: 3:2.

Sedmimetrové hody: 2:0.

Diváků: 200

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *