Házenkáři zvládli klíčovou bitvu na jedničku

Z utkání Dvůr Králové-Chodov.

Sokol Kostelec na Hané-HK – 1. HK Dvůr Králové 20:30 (12:16)

Královédvorští prvoligoví házenkáři si mohou hlasitě oddychnout. Na palubovce Kostelce na Hané sehráli vynikající partii a výhrou o deset branek prodloužili svoji vítěznou sérii na čtyři utkání. V tabulce patří Dvoru devátá příčka.

Dvoráci odehráli na Moravě fantastický zápas a v ohromně důležité bitvě využili nasbíraných zkušeností z extraligových bojů. Hosté se v hale tradičního účastníka první ligy prezentovali útočnou házenou a během úvodního poločasu nastříleli nebývalých 16 branek. Rozhodnuto přesto ještě nebylo.

Pokud ale domácí chtěli po přestávce zvrátit stav, tvrdě narazili. Dvůr pokračoval v dobrém výkonu a využil skvělé formy Radima Kulhánka, jenž coby spojka nastřílel osm branek. Z křídla mu zdárně sekundoval Martin Kotík a i jeho sedm gólových úderů lze označit za vynikající počin. Když se pak přidala slušná obrana a střelbou i další hráči, byla z toho v důležitém utkání pohodová výhra o deset branek.

„Zatímco domácí nepodrželi brankáři, náš gólman nás podržel. Navíc nám do jejich branky spadlo všechno. Kluci hráli zodpovědně a s velkým nasazením už od začátku zápasu, rychle běhali, i díky tomu vedli,“ poznamenal k zápasu kouč královédvorských házenkářů Karel Schmidt. Podle jeho slov stojí za čtyřmi vítěstvími v řadě především kvalitní výkon brankářů. „Když se podívám na jejich statistiku úspěšnosti, tak ta se se zlepšila na padesát procent, což je skvělé,“ dodal kouč.

Sestava: Babčaník, Šturma – Černý, Voňka, Kulhánek, Groh, Fiedor, Zelinka, Vodička, Gogolák, Etrich, Kotík.

Branky:Kulhánek 8, Kotík 7, Fiedor 4, Vodička 4, Gogolák 2, Etrich 2, Černý, Voňka a Zelinka po 1

Rozhodčí: Hanák, Kosmák

Vyloučení: 4:7. ŽK: 2:3

Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1

Diváků: 150

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *