Před sezonou 2011/2012

HázenáObdobí, kdy si všechny týmy vybíraly letní pauzu, pomalu končí. Sezona 2011/2012 je za dveřmi. Stejně jako vloni, bude mít v házenkářských soutěžích 1.HKDK početné zastoupení. Fanoušci se mohou těšit na výkony minižáků, mladších žáků a starších žáků v krajské soutěži, tým mladšího dorostu bude startovat v 2. nejvyšší soutěži a muži v 1. lize. „Béčko“ mužů se do regionální soutěže nepřihlásilo.

V letní pauze se v klubu událo několik změn, ať už se týkaly vedení 1.HKDK, výboru klubu nebo i realizačního týmu mužů. Volby do výboru přinesly jeho nové složení, ze kterého vzešel jako předseda klubu Martin Voňka, sekretářem zůstal Miloš Kastner.

Vlajkovou lodí 1.HKDK je tým mužů působící v 1. lize. Příslušnost k této soutěži muselo mužstvo v loňské sezoně horko těžko zachraňovat až zlepšenými výkony v jarní části ligy, zvláště pak v jejím závěru. Záchrana se nakonec podařila v hodině dvanácté a tak se tým může připravovat na stejnou soutěž i letos. Od týmu odešel trenér Schmidt, který odvedl dobrou práci. U kormidla týmu mužů ho nahradí Michal Picha, kterého netřeba fandům házené ve Dvoře dlouze představovat, s prací u týmu mu bude pomáhat Martin Voňka.

Příprava na sezonu začíná 12.8. a bude probíhat opět výhradně v domácím prostředí. Počítá se s využitím okolních terénů a místních sportovišť (hala ve Strži, atletický areál, posilovna, koupaliště, …). Přípravu zpestří jako tradičně přátelské zápasy, které jsou ještě v jednání a tým se zřejmě zúčastní i některého turnaje (budeme Vás informovat).

Co se týče hráčského materiálu i zde došlo k některým změnám. Hostovat ve Dvoře už nebudou hráči Hradce Michajlík a Kořínek, o Jirku Groha projevil zájem Jičín, a tak bude jedna z opor týmu Dvora celou nadcházející sezonu v dresu extraligového týmu hostovat, což sice nevylučuje ani starty za 1.HKDK, ty ale zdaleka nebudou pravidlem (kluby ještě budou jednat) – tolik k odchodům. Naopak hostovat ve Dvoře by měl, stejně jako vloni, odchovanec klubu, mladý Marek Vodička (hráč Dukly Praha) a také již tradiční host Martin Zelinka (Dukla Praha). K týmu by se měl po vleklých zdravotních potížích vrátit i zkušený Miloslav Jůza, stejně jako Karel Hracha ml., který po těžkém zranění kolena a operacích pomalu začíná s tréninkem. Do mužstva by se měli postupně zapracovávat i talentovaní dorostenci, kteří ale letos budou získávat zkušenosti hlavně v dorostenecké extralize v Náchodě. Kádr mužů na nadcházející sezonu bude ale i tak poměrně úzký.

Tým mladšího dorostu by letos měl zúročit zkušenosti z loňské sezony, na podzim bude mít ale situaci o něco těžší, protože opora týmu Tomáš Tomeš odchází na limitovaný přestup do Jičína právě na podzimní část sezony. Týmy žáků a minižáků se budou chtít neustále zlepšovat a třeba i navázat na loňský krajský titul a účast v celorepublikové Žákovské lize starších žáků, nebo letošní účast mladších žáků na MČR v házenkářském desetiboji.

Permanentky na nadcházející sezonu je možné zakoupit od 1.8., cena za místo na sezení je 280,- Kč (11 domácích zápasů). Zájemci si ji mohou zamluvit na našem emailu 1hkdk@email.cza poté vyzvednou v hale ve Strži u p. Halíře. Jinak cena vstupenek na utkání zůstává stejná jako vloni.

Další novinky z klubu budeme průběžně přinášet, sledujte proto náš web www.1hkdk.cz a nebo si nás najděte na facebooku.

1 thought on “Před sezonou 2011/2012”

  1. dobry sklep napsal:

    Wow, marvelous blog structure! How long have you ever
    been running a blog for? you made blogging glance easy.
    The total look of your web site is magnificent,
    let alone the content material! You can see similar here sklep online

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *