Před sezonou 2011/2012

HázenáObdobí, kdy si všechny týmy vybíraly letní pauzu, pomalu končí. Sezona 2011/2012 je za dveřmi. Stejně jako vloni, bude mít v házenkářských soutěžích 1.HKDK početné zastoupení. Fanoušci se mohou těšit na výkony minižáků, mladších žáků a starších žáků v krajské soutěži, tým mladšího dorostu bude startovat v 2. nejvyšší soutěži a muži v 1. lize. „Béčko“ mužů se do regionální soutěže nepřihlásilo.

V letní pauze se v klubu událo několik změn, ať už se týkaly vedení 1.HKDK, výboru klubu nebo i realizačního týmu mužů. Volby do výboru přinesly jeho nové složení, ze kterého vzešel jako předseda klubu Martin Voňka, sekretářem zůstal Miloš Kastner.

Vlajkovou lodí 1.HKDK je tým mužů působící v 1. lize. Příslušnost k této soutěži muselo mužstvo v loňské sezoně horko těžko zachraňovat až zlepšenými výkony v jarní části ligy, zvláště pak v jejím závěru. Záchrana se nakonec podařila v hodině dvanácté a tak se tým může připravovat na stejnou soutěž i letos. Od týmu odešel trenér Schmidt, který odvedl dobrou práci. U kormidla týmu mužů ho nahradí Michal Picha, kterého netřeba fandům házené ve Dvoře dlouze představovat, s prací u týmu mu bude pomáhat Martin Voňka.

Příprava na sezonu začíná 12.8. a bude probíhat opět výhradně v domácím prostředí. Počítá se s využitím okolních terénů a místních sportovišť (hala ve Strži, atletický areál, posilovna, koupaliště, …). Přípravu zpestří jako tradičně přátelské zápasy, které jsou ještě v jednání a tým se zřejmě zúčastní i některého turnaje (budeme Vás informovat).

Co se týče hráčského materiálu i zde došlo k některým změnám. Hostovat ve Dvoře už nebudou hráči Hradce Michajlík a Kořínek, o Jirku Groha projevil zájem Jičín, a tak bude jedna z opor týmu Dvora celou nadcházející sezonu v dresu extraligového týmu hostovat, což sice nevylučuje ani starty za 1.HKDK, ty ale zdaleka nebudou pravidlem (kluby ještě budou jednat) – tolik k odchodům. Naopak hostovat ve Dvoře by měl, stejně jako vloni, odchovanec klubu, mladý Marek Vodička (hráč Dukly Praha) a také již tradiční host Martin Zelinka (Dukla Praha). K týmu by se měl po vleklých zdravotních potížích vrátit i zkušený Miloslav Jůza, stejně jako Karel Hracha ml., který po těžkém zranění kolena a operacích pomalu začíná s tréninkem. Do mužstva by se měli postupně zapracovávat i talentovaní dorostenci, kteří ale letos budou získávat zkušenosti hlavně v dorostenecké extralize v Náchodě. Kádr mužů na nadcházející sezonu bude ale i tak poměrně úzký.

Tým mladšího dorostu by letos měl zúročit zkušenosti z loňské sezony, na podzim bude mít ale situaci o něco těžší, protože opora týmu Tomáš Tomeš odchází na limitovaný přestup do Jičína právě na podzimní část sezony. Týmy žáků a minižáků se budou chtít neustále zlepšovat a třeba i navázat na loňský krajský titul a účast v celorepublikové Žákovské lize starších žáků, nebo letošní účast mladších žáků na MČR v házenkářském desetiboji.

Permanentky na nadcházející sezonu je možné zakoupit od 1.8., cena za místo na sezení je 280,- Kč (11 domácích zápasů). Zájemci si ji mohou zamluvit na našem emailu 1hkdk@email.cza poté vyzvednou v hale ve Strži u p. Halíře. Jinak cena vstupenek na utkání zůstává stejná jako vloni.

Další novinky z klubu budeme průběžně přinášet, sledujte proto náš web www.1hkdk.cz a nebo si nás najděte na facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *