1. liga 2011/2012

HázenáPoslední zářijový víkend (24.-25.9.) se naplno rozběhnou boje v 1. lize, tedy v soutěži, kterou hrají i muži 1.HKDK. Ti uhájili prvoligovou příslušnost v loňské sezoně doslova „v hodině dvanácté“ až zlepšenými jarními výkony. Sestup odvrátil také fakt, že vítěz 2. ligy (jihozápadní část) Praha 4, neměl zájem o postup. Takovým starostem, které mužstvo provázely na jaře, by se chtěl tým vedený trenérem Pichou letos rozhodně vyvarovat.

Loňský ročník byl velice vyrovnaný a nedá se předpokládat, že letos tomu bude jinak. Soutěž opustily týmy Ostravy, Kostelce na Hané a také poněkud překvapivě kvalitní tým Nového Veselí. Vítěz první ligy Šumperk měl právo postoupit  přímo do extraligy (poprvé bez barážového dvojutkání), tuto možnost ale nevyužil a tak v 1. lize zůstal i pro nadcházející ročník. Postup si vítězstvím ve svých soutěžích vybojovaly týmy Loun, Velké Bystřice a Zlína. Týmy nováčků budou rozhodně silnými protivníky. Louny těží ze spolupráce s extraligovými Lovosicemi, na špici 2. ligy hrál klub dlouhodobě a loni byl suverénní. Velká Bystřice je trochu větší neznámou, ale vyhrát 2. ligu, konkrétně její severomoravskou část je velice dobrý vklad do další sezony. Navíc blízkost Přerova, Hranic a jiných házenkářských měst dává jistě zajímavé možnosti, co se tvorby kádru týče. Poslední postupující Zlín je znám spíše jako bašta ženské házené, ale tým mužů se o postup do 1. ligy snažil podle ohlasů dlouhodobě a tak se trpělivě tvořený tým dočkal v loňské sezoně. Favorita soutěže lze hledat jen těžko, v ostatních týmech se toho zřejmě příliš neudálo, na špici tabulky možno pasovat Bystřici pod Hostýnem, Litovel, ale nebezpeční budou rozhodně všichni soupeři.

Povinností Dvoráků je bodovat v domácích zápasech, tím spíše, že v letošní podzimní části hraje Dvůr 5x doma a 6x venku. Právě loňské bodové ztráty z haly ve Strži zapříčinily následné trápení v dalších zápasech. Body z cizích palubovek se opravdu nevozí a nebudou  vozit lehce…

Dvůr zahájí soutěž v neděli 25.9. v Praze na Chodově od 17:00 hodin, držte nám palce!

Zveme všechny příznivce na podzimní část 1. ligy, přijďte nás v bojích podpořit, budeme potřebovat  Vaši přízeň stejně jako v minulých letech!!!

Složení 1. ligy pro ročník 2011/2012: Tatran Litovel, HBC Jičín „B“, HC Zlín, HC Košutka Plzeň, TJ Bystřice pod Hostýnem, TJ Náchod, TJ Šumperk, HCB OKD Karviná SCM, TJ Lokomotiva Louny, SK Velká Bystřice, TJ Praha Chodov, 1. HK Dvůr Králové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *