Z Prahy bez bodů

HázenáTJ Praha Chodov – 1. HK Dvůr Králové 28:24 (17:8)


První kolo nového ročníku 1. ligy přivedlo Dvoráky na pražský Chodov. Utkání přineslo dva rozdílné poločasy, když ten první se povedl domácím, naopak druhá půle patřila Dvoru.

Zápas se od začátku vyvíjel vyrovnaně, na hřišti dominovaly spíše obrany a oboustranná bojovnost, snadněji ale dávali branky domácí. V 15. minutě to bylo 7:6 a od tohoto stavu začal mít Chodov navrch. K převaze domácích přispěly hlavně přesilovky, kterých si domácí tým zahrál dost. Hra Dvoráků se v útoku rozpadla na individuální akce a nepřipravená zakončení, kterých Chodov využíval k rychlým kontrům. Druhá patnáctiminutovka prostě Dvoru vůbec nevyšla a tak byl poločasový stav hodě nepříznivý – 17:8.

Úvod druhého poločasu nevypadal na nějaký zvrat v utkání. Domácí udržovali vedení získané v první půli a ani hra Dvora se příliš nezlepšila. Od 40. minuty se ale karta začala obracet. Dvoráci zlepšili pohyb a hlavně obrana začala fungovat velmi dobře. Rozchytal se také brankář a když přišlo na přesilovky Dvora tak se náskok domácích hodně tenčil. Do poslední desetiminutovky se šlo za stavu 25:20 a Dvoráci se nadechli k poslednímu náporu. Čtyřmi brankami v řadě se naprosto vrátili do zápasu, ale poslední minuty už zvrat nepřinesly. Neproměněné šance a oslabení v konci zápasu nedovolily zvrat dokonat a tak se Dvoráci vrací z Prahy s prázdnou.

O výsledku rozhodnul první poločas, dotáhnout devítibrankové manko na cizí palubovce je opravdu velice obtížné. Druhá půle se ale Dvorákům povedla a hra postupem času dostala řád. Do dalších utkání je rozhodně na čem stavět.

Branky: Kulhánek 8, Kirschbaum 4, Etrich 4, Fiedor 3, Jůza 2/1, Kotík 2, Vodička 1

Sestava: Babčaník, Janeček, Šturma – Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum, Fiedor, Jůza,

Kulhánek, Voňka, Vodička, Cajthaml, Zelinka

V dalším kole soutěže přivítá 1.HKDK na svém hřišti již tradičního soupeře Litovel. Ten si ve svém úvodním střetnutí hravě poradil s Jičínem „B“ a tak Dvoráky čeká velká bitva. Vzhledem k vyrovnanosti 1. ligy se v domácím prostředí body prostě rozdávat nemohou. Zveme všechny příznivce házené, přijďte v sobotu podpořit domácí borce, na Vaši podporu se budeme těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *